Як ловити товстолобика

Як ловити товстолобика

Товстолобик є промисловою рибою, що представляє сімейство коропових. Ловля товстолоба – це азартне заняття, що доставляє рибалці неймовірне задоволення. А як ще повинен відчувати себе рибалка, якщо йому на свою снасть вдалося зловити 70-кілограмову рибину?

Крупний товстолобик
Крупний товстолобик

Зимова рибалка на товстолоба

Взимку товстолобик не впадає в анабіоз, як це робить більшість риб. У зимувальні ями він іде тільки після льодоставу, але й тоді він періодично виходить годуватися. У звичних для літа місцях годування товстолобик зустрічається вкрай рідко. Взимку він воліє годуватися органічними відкладеннями – мулом – і дрібними ракоподібними.

Взимку ця риба відмінно клює відразу після льодоставу. Активність зростає і в період відлиги. Ловля товстолобика в зимовий час відбувається практично біля самого дна. На поверхні він не з’являється. Прикормка для товстолоба в цей час не обов’язкова, але він іноді реагує на приманку, призначену для лову інших видів риб.

Ловити в зимовий час товстолобика найкраще на мормишечну снасть, куди додатково насаджують рослинні насадки, мотиля. Але існують і інші способи зловити товстолоба. Оснащення може являти собою жерлицю, донку або вудку з годівницею. Снасть для риболовлі на товстолоба повинна бути дуже міцною, так як риба може похвалитися значними розмірами. Товстолобик взимку пручається не гірше, ніж влітку, тому йому під час виведення потрібно дати час, щоб він втомився: потім його легко підводять до лунки, щоб витягнути на лід за допомогою багорика.

Особливості весняної риболовлі

Ловля товстолобика ранньою весною схожа на зимову рибалку. Поки вода ще холодна, товстолобик рідко виходить на поверхню, воліючи харчуватися придонним мулом. Тому оснащення залишиться колишнім: цілком підійде донка. Але приманка для товстолобика не повинна діставати дна. Її розміщують на 5 або 10 сантиметрів вище від нього.

Товстолобик вистрибує з води
Товстолобик вистрибує з води

Особливість товстолоба полягає в тому, що якщо він чує незнайомі звуки, відразу вистрибує з води. Цю поведінку риби рибак використовує проти неї. Перед тим, як закинути снасть, рибалка стукає по воді, щоб визначити місцезнаходження риби. Там, де вистрибнув товстолобик, і здійснюватиметься ловля.

Знайти навесні товстолоба можна і при вітряній погоді. Якщо водяна рослинність зігнута в певній частині водойми, то сюди скоро нагряне товстолобик. Тому сюди впевнено можна закидати снасть і чекати, коли клюне риба. Бажано, щоб наживка перебувала або на водній гладі, або нижче неї на 10 або 30 сантиметрів.

Дуже добре клює товстолобик аж до початку нересту, який починається при нагріванні води до 18 або 20 градусів. Зазвичай це буває в кінці травня або початку літа. До нересту ж риба дуже ненажерлива. Тому рибалки на снасть насаджують не тільки звичну наживку, а й поролон, жуйку, пінопласт, фільтр від сигарети, іриски, білі гриби…

Особливості літньої риболовлі

Літо починається з того, що товстолобик йде на нерест, який закінчує до липня. Метає ікру він в місцях, де течія води найбільш активна. Ікромет ж найчастіше відбувається після кількох сильних теплих дощів, що йдуть підряд. На штучні приманки товстолобик більше не клює. Найбільший інтерес у товстолоба проявляється до рослинних приманок, до комах.

Ловити рибу найкраще вранці, коли у неї відзначається найбільша активність. Активність же зростає і в міру збільшення температури води. Чим вона більша, тим більше у товстолоба апетит. Відмінне клювання буде тоді, коли вода прозора і чиста. З початком цвітіння у водоймі клювання практично зійде нанівець.

Ловля товстолоба в літній час здійснюється біля бровок, оброслих рослинами, біля берегових мілин, які добре прогріваються сонцем. Яке ж найкраще оснащення для літньої рибалки а товстолобика? Безумовно, це спінінг і поплавочна вудка. Звичайна глибина для лову – це 2 або 3 метри. Але в погану погоду шукайте товстолоба в корчах і топляках, а також на великих глибинах.

Особливості осінньої рибалки

Так як товстолоб риба дуже теплолюбна, наступаючі холоди її зовсім не радують. До середини осені підводна рослинність зникає. Щоб прогодуватися, товстолобу доводиться йти глибоко від берега глибше на дно. Годування закінчується при зниженні температури води до 8 градусів за Цельсієм. У цей час товстолобик йде в зимувальної яму.

Для лову цієї риби восени важливо враховувати погоду. Зловити її шансів вище, коли на вулиці відносно тепло, мрячить дощ, а вітер відсутній. Щоб знайти місцезнаходження товстолоба, поспостерігайте за плотвою: її легше знайти, і вона часто межує з товстолобою рибою. Разом з плотвою вона поїдає залишки рослинної їжі.

Товстолобик – риба дуже підозріла. Тому рибалка повинен себе замаскувати і забезпечити повну тишу. Якщо буде шумно, то товстолобик швидкої піде. При виявленні товстолобом сторонніх звуків, він почне стрибати немов акробат, приманка при цьому цікавити його не буде.

Для лову товстолоба кращим часом вважається пізня осінь. У цей час кожна особина вже встигла зробити на зиму хороші запаси. До того ж восени вони проціджують воду для збору залишків їжі. При цьому риба може проковтнути гачок, якщо ви поруч закине снасть.

Оснастка

Ловля товстолобів – це заняття, яке все більше захоплює рибальських туристів. Багато рибалок бажають вступити в нелегку сутичку з цим супротивником. Норовливий характер риби змушує суворо дотримуватися правил рибалки, інакше вона зійде з гачка. Якщо в промислових масштабах її воліють ловити сітками, то рибалки використовують іншу снасть.

Ловля товстолобика на поплавкову снасть
Ловля товстолобика на поплавкову снасть

Оснащення, призначене для лову товстолобиків, повинно бути дуже міцним. При вчиненні опору рибалці вони здійснюють найпотужніші кидки. Якщо ви недооцінюєте силу цієї риби, то це дуже даремно. За одну мить вона переломлює навіть саму міцну снасть.

Великі екземпляри настільки полохливі, що біля берега їх зустріти не можна. Для лову їх поплавковою вудкою потрібно вудлище довжиною до 8 або 9 метрів. Точність закидання повинна бути максимальною. Але ловити товстолобика рибалки воліють не на поплавкову вудку, він лише попадається на неї під час лову інших риб, наприклад – коропа.

Якщо ваше завдання – зловити товстолоба, не дивлячись на його розміри і масу, – то беріть з собою штекерну вудку з волосінню діаметром від 0,2 міліметрів. Якщо ви вирушили ловити трофейний екземпляр, то волосінь беріть товстішу. Незважаючи на лякливість товстолобика, він не швидко зрозуміє, що перед ним груба снасть, він її спочатку прийме за водні рослини. А вони для нього дуже звичні.

На товстолобову риболовлю візьміть з собою поплавок масою близько половини грама. Гачок вибирайте кований, великих розмірів. Віддайте перевагу гачкам з довгою цівкою номерів 8,9 або 10. В якості годівниці використовуйте пружину або плаваючу годівницю з поплавком.

Кормушка з поплавком
Кормушка з поплавком

Прикормка і наживки

Товстолобу рибу складно чимось приманити. Це пов’язано з тим, що основою її живлення служить фітопланктон, водяна трава, водорості і донний мул, включаючи дрібних ракоподібних. Особливо важко спокусити її у водоймах з рясними харчовими ресурсами. Влітку підгодовування для товстолоба обов’язкове, але його потрібно використовувати в розумних кількостях. У виборі приманки товстолобик дуже оригінальний.

Щоб ловити рибу, беріть з собою відразу кілька приманок. Справа в тому, що сьогодні вона може проігнорувати рослинне підгодовування, а завтра вона буде шукати тільки його. Але стабільним варіантом прикормки для товстолобика можна порахувати опаришів і мотиля. Як підгодовування можна використовувати траву, різні порошки та склади, придбані в риболовецьких магазинах.

Технопланктон
Технопланктон

Рибаки воліють ловити товстолобиків з використанням трав’яної прикормки, що складається з листя кропиви і конюшини. Але непогано риба реагує на появу у воді висівок, піску, сухого молока, борошна і ваніліну. Необхідно, щоб приманка створювала навколо себе каламутну хмару, тоді рибалка матиме успіх. Ідеальна прикормка піднімається з дна, утворюючи муть, при найменших коливаннях води.

В якості наживки можна брати капусту, огірок, консервований або варений горошок, м’яку частину білого гриба, ягоди, фрукти та овочі. Можна з дна дістати пагони водоростей. Насадку риба хватає не відразу. Наживка повинна повністю закривати гачок. Якщо товстолобик наткнеться на колюх, то він просто втече з місця рибалки.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Як ловити товстолобика: 1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017