Як ловити язя на спінінг

Ловля язя на спінінг

Язь представляє великий інтерес для багатьох рибалок, а особливо для спінінгістів. Завдяки своїй геометрії тіла ця риба здатна протистояти не тільки новачкам в спінінговій лові, а й навченим досвідом професіоналів. Ну що, ви готові відправитися за справжньою «рибою мрії»? Також радимо почитати про ловлю сазана на донку.

Як ловити язя на спінінг
Як ловити язя на спінінг

Даний вид риби широко поширений на всій території України і Європи. Язь мешкає у всіх великих і малих річках, любить швидку течію, і воліє триматися, в потоці свіжої проточної води. Основним кормовим об’єктом язя є маленькі рибки і мухи, які кружляють біля поверхні води. Залежно від сезону ця риба змінює місця і кормові переваги. Язь викидає ікру влітку на початку червня і непогано відгукується на воблери кренки. Саме по ці причині дана риба вважається найціннішим трофеєм для спінінгіста. Спіймати язя дуже важко, так як він обережний і близько до себе не підпускає. Білий хижак відмінно бачить не тільки що відбувається на водній поверхні, але і що відбувається за її межами.

Вибір відповідного місця

Як вже раніше було сказано язь любить триматися на течії. Влітку ця риба займає перекати, звали і бровки. На малій річці влаштовується в корчах і водних завалах, саме там «червоноперий» відчуває себе в цілковитій безпеці, а якщо потрібно із засідки атакує інші види риб. Водний бурелом для язя це як рідний дім. Часом бувають випадки, коли досвідчені трофеї заводять приманку з собою прямо у водний ліс і тоді обрив неминучий. На те вона і рибалка, адже без зрізів і обривів ні чого не потрібно було б купувати в риболовецьких магазинах.

Язь на спінінг
Язь на спінінг

Відмінним місцем для лову язя на спінінг є звал. Як завжди на звалах багато ям і каменів, саме в ямах і за каменями ховаються великі особини. Влітку на малій річці язя можна зустріти на ділянці з рівним дном, а то й зовсім у вирах, де досвідчені красені дефілюють поверхню і не звертають уваги на те, що відбувається в навколишньому середовищі.

Які необхідні снасті?

Язь впійманий на вертушку
Язь впійманий на вертушку

Спінінг для лову язя потрібен з повільним ладом, так як губа у цієї риби м’яка і часто рветься при виведення, необхідно застосовувати найм’якші снасті. Котушка потрібна з відмінно регульованим фрикційним гальмом. Шпуля необхідна неглибока для використання звичайної монофильної волосіні. Неглибока шпуля з намотаною на неї волосінню допомагає виконувати найдальші і точні кидки. В основному все залежить від уміння володіти снастю.

Вибираємо відповідні приманки

Основною приманкою при лові язя є кренки з різним заглибленням. Гра пузатих воблерів зводить з розуму білу рибу і нам залишається при кожній проводці насолоджуватися відмінним, лютим клюванням. Непогано проявляють себе обертові блешні великих номерів. Найкраще застосовувати блешню з пелюсткою п’ятого номера, ще одна хитрість полягає в кольорі приманки. Язь любить яскраві відтінки, тому, коли збираєтеся на язеву риболовлю обов’язково запасіться такими приманками.

Кренки на язя
Кренки на язя

Ось така вона ловля язя на спінінг – місцями незрозуміла, але дуже захоплююча. Від рибалки потрібне певний вміння знаходити риби, а так само вміння правильно подати приманку і провести її відповідним чином. Завзятість і труд винагороджується такими чудовими рибами як язь!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017