Як ловити фідером на річці

Деякі поради щодо фідерної ловлі на річці

У статті розповідається про особливості оснащення фідера для ловлі на річці. Які вудилища слід застосовувати, якій волосіні віддати перевагу? Про все це Ви дізнаєтесь з даної статті.

Ловля фідером на річці полюбилася багатьом рибалкам. Таким способом можна ловити практично будь-яку мирну рибу і деяких хижаків. Але річкова ловля вимагає особливого підходу до снасті фідера, до вибору місця, до підбору прикормки і насадки.

Для річкового лову знадобиться фідерне вудилище більш важкого класу, ніж для ловлі в стоячій воді. Така вимога не пов’язана з дальністю закидання, вона продиктована силою течії річки. Щоб боротися з рухом води, рибалці доводиться збільшувати вагу годівниці і застосовувати більш товсту волосінь. Так як годівницю необхідно утримувати в точці лову, потрібен довгий фідер. Його вершина повинна максимально високо перебувати над поверхнею води. Тоді під водою опиниться менша довжина волосіні, на яку діє течія.

Використання важких годівниць має потрапляти в рамки тесту фідера. Відповідно для річкового лову підходять моделі вудилищ класу «medium» і «heavy» не коротші 3,6 м.

Річковий фідер найкраще оснащувати плетеним шнуром. Він відмінно розрізає воду і чітко реєструє найменше клювання. А визначити клювання на річковий ловлі складніше, ніж на стоячій воді.

Для оснащення річкового фідера зазвичай використовуються годівниці трикутної або прямокутної форми. Вони більш стійкі до впливу течії і краще утримуються в точці лову. Щоб змонтувати годівницю для річкового фідера зазвичай використовують три види оснасток: Патерностер (оснащення Гарднера), симетрична і не симетрична петля, оснащення з трубочкою протизакручувачем. Кожен рибак вправі сам вирішувати, який із цих варіантів оснасток йому застосовувати.

Фідерні годівниці
Фідерні годівниці

При лові обережної, великої риби, після стартового підгодовування, доцільно замінити годівницю грузилом. Навіть не важке грузило у формі ложки добре утримує приманку на течії. А відлити його не складно в домашніх умовах.

Підбирати годівницю для річкового лову слід, закинувши оснащення без прикормки. Якщо вона ледь утримується на точці лову, то годівниця підібрана правильно.

Робити закид оснащення на річці бажано під кутом 45-60 градусів за течією. Буває, що умови лову вимагають перпендикулярного закидання або закидання до самого берега. Тоді, змінюючи вагу годівниці, доводиться добиватися бажаного результату.

Підбирати оптимальну довжину повідка необхідно, спираючись на характер покльовок риби. Якщо при виведенні виявляється, що гачок знаходиться в губі риби, то довжина обрана вірно. Коли риба заковтує гачок, то поводок занадто довгий. А якщо клювання відбуваються, і підсікти рибу не виходить, поводок дуже короткий. Середня довжина повідка для ловлі фідером на річці становить 50-60 см. Товщина повідця вибирається так, щоб міцність волосіні була на 20-30% нижче, ніж в основної плетінки.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017