Як ловити рибу на даунріггер

Що таке даунріггер, як ним ловити.

У статті розповідається про сутність ловлі риби з системою даунріггер. Що необхідно мати для такого лову, який принцип дії системи, де можна застосовувати даунріггер.

Система даунріггер спочатку застосовувалася на морській рибалці. Однак, використання цієї системи дозволяє прекрасно ловити на глибоководних озерах і річках щуку, окуня, судака і сома.

Даунріггер представляє собою лебідку, яка дає можливість ловити на будь-яких глибинах з човна. Головною його перевагою є те, що ця система дозволяє вести ловлю риби на будь-якій глибині різними приманками. Наприклад, тролінг передбачає ловлю хижої риби в основному на спеціальні воблери. З даунріггером можна ловити і на блешні, і на будь-які воблери, і на силіконові приманки. Особливо хороший результат показують коливалки, які в звичайних умовах неможливо «загнати» на велику глибину. До того ж, з цією системою легко контролювати глибину рибалки.

Даунріггери бувають двох видів: ручні і електричні. Для рибалки на озерах і річках краще використовувати ручний варіант. Вони простіші, їх швидше встановлювати на човен, ними добре керувати.

В системі даунріггер є лебідка з ручкою, на яку намотується металевий трос. На трос монтується вантаж, який опускається в воду, а глибину його опускання показує лічильник. Слідом за вантажем встановлюється кліпса, на яку затискається волосінь спінінга. А безпосередньо до волосіні прив’язується будь яка приманка.

Перевага цієї системи особливо сильно проявляються влітку, коли утворюється у воді «термоклин». При звичайній ловлі буває дуже складно підібрати приманку, яка буде йти в тому шарі води, де стоїть риба. З даунріггером це зробити просто, причому можна подати рибі на будь-яку глибину навіть маленьку приманку.

Щоб успішно ловити даунріггером знадобиться човен з мотором, ехолот, навігатор і сама система даунріггер, оснащена тримачем для спінінга і міцною стрілою.

Даунріггер механічний
Даунріггер механічний

Вантажі бувають різних видів, але краще всього вибирати дископодібний тип із застібкою і крилом. Він добре ріже воду і дає можливість ловити на великих швидкостях проводки. При лові вантаж повинен бути видно на екрані ехолота, щоб точно вибирати горизонт проводки. Іноді необхідно злегка повернути датчик ехолота, щоб побачити вантаж. Повертаючи ручку даунріггера, можна опускати або піднімати його на потрібну глибину. Синхронно повинна змінюватися довжина волосіні на спінінгу.

Для оснащення спінінга підійде вудилище з не великим тестом і гнучкою верхівкою, а також тонкі моноліски 0,15-0,35 мм. Відстань приманки до вантажу коливається від 2 до 20 метрів. Волосінь затискається в кліпсі таким чином, щоб при різкому збільшенні швидкості на 2 км/год вона звільнялася від кліпси.

При клюванні риби відбувається розпрямлення верхівки, тому що волосінь звільняється з кліпси. У цей момент рибалці потрібно виконати підсічку, і спокійно спінінгом підвести трофей до човна.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017