Як росте та розвивається плотва

Як росте мальок плотви

Як відомо, плотва збирається на нерест великими зграями. Після нересту можна побачити величезну кількість ікринок в прибережних тихих місцях водойм.

Ікра тут просто всюди і на минулорічній рослинності, навіть на плаваючому по воді листі, і на коренях дерев, і на моху їх можна виявити велике скупчення. Також ікринки дуже міцно прикріплюються до багатьох підводних об’єктів. Ікра плотви м’яка, прозора, має злегка зеленуватий колір.

Зростає зародок ікринки близько одного – двох тижнів, розвиток безпосередньо залежить від температури води. Далі з ікри з’являються личинки, які під час стадії спокою залишаються на місцях нересту і, як правило, прикріплюються за допомогою виділеного ними клейкого слизу до різних рослин.

Молодь з’являється, приблизно, через тиждень, але в прохолодну погоду цей процес може розтягнутися і на 10 днів, а то і на два тижні. Кількість молоді залежить від погодних умов в перші дні життя малька.

Так, наприклад, весняні урагани в стоячих водах можуть викинути ікру і слабких мальків на берег. А в річках, навпаки, сильний вітер ніяк не впливає на життя малюків і їх чисельність, за винятком великих річок, там під час ураганів молодь забирає на глибину паводками.

Незалежно від погодних умов, мальків все одно залишається величезна кількість. Вони тримаються в усіх затонах, затоках, постійно снують на поверхні води. Спочатку молодь живе серед водних рослин в місцях нересту, де харчується ракоподібними і ховається від ворогів у водоростях. У річках молодь дотримується плотів, купалень, що рятує її від хижаків і швидкої течії води, тут основний раціон малюків складають нитчасті водорості.

Молода плотва, приблизно в червні місяці, починає потихеньку виходити в відкриту воду, залишаючи свої притулки, а до кінця літа йде з тихих місць в русло річки, на середину озера чи ставка.

З приходом осені і молодь і доросла плотва готуються до зими обживаючись на глибоких ямах, де і залишається до кінця зими.

Розвиваються самки і самки плітки приблизно однаково, досягаючи статевої зрілості у віці двох – трьох років. Хоча в більш старшому віці самки трохи перевищують і у вазі і в розмірах самців.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017