Як спіймати сома на донку і зробити снасть своїми руками

Як спіймати сома на донку і зробити снасть своїми руками

Кожному рибалці рано чи пізно захочеться вступити в сутичку з найбільшим прісноводним хижаком – сомом. Ловля сома проводиться або з берега, або з човна. А ідеальна снасть для сомової риболовлі – це донка або спінінг. Перший варіант можна вважати найбільш уловистим і прийнятним для починаючого рибалки.

Сом в укриті
Сом в укриті

Підбір оснастки

Донна снасть може являти собою звичайна донка або вудилище спінінга з відповідною оснасткою. До вибору оснастки потрібно підходити відповідально. Саме від вибору залежить, наскільки вдалою виявиться ловля сома. Вибирати потрібно: вудилище, котушку, волосінь, гачки і грузило.

Вудлище повинне мати великий запас міцності: хто знає, якого монстра ви зможете зловити? Ловити сома потрібно біля ям біля корчів, і риба, схопивши гачок, буде тягнути снасть саме туди. Щоб протистояти справжньому велетневі, краще вибрати вудилище міцніше, наприклад, морське. Якщо ловля буде проводитися з берега, то довжина вудилища повинна входити в діапазон 280-340 сантиметрів.

Ідеальна котушка для лову сомів це – мультиплікатор. Зазвичай сомятники вибирають без інерційні мультиплікатори, які мають велику шпулю. Тільки така котушка може вмістити достатній для виведення сома запас волосіні. Діаметр шпулі для сомової риболовлі повинен бути не менше 4000. В якості волосіні можна використовувати мононитку завтовшки від 0,8 до 1 міліметра або капронову нитку такої ж товщини.

При виборі грузила потрібно врахувати умови, за яких буде здійснюватися ловля сома. Не останню роль відіграє і наживка. Якщо в якості наживки ви збираєтеся використовувати рака, жабу або рибу, які можуть тягнути снасть в сторону, то грузило повинно бути більш важким. Якщо ловля сома здійснюється на течії, то грузило повинно бути ребристим, а не плоским.

Гачок на сома
Гачок на сома

Щоб зловити великого хижака, не потрібно боятися використовувати великі гачки. Їхній номер може коливатися в діапазоні 18-20. Причому навесні розмір гачків повинен бути більше, ніж влітку, так як після зими у риби починається активний жор. Якщо ловити сомів на живця, то будуть потрібні гачки у вигляді двійників і навіть трійників. У гачка обов’язково повинен бути високий піддів, інакше ловля сома на донку закінчиться невдачею.

Донка на сомів: як зробити?

Ви запитаєте, як зробити донку на сома? Донна снасть має дуже просту конструкцію. Якщо ловити рибу з човна, то буде потрібно просто міцна волосінь або шнур з великим гачком. Нитка намотується на дощечку: вона повинна бути широкою, так як донка на сома передбачає використання волосіні великої довжини. Нитку можна прикріпити до вудилища, але це вже мало схоже на снасть, зроблену своїми руками.

Щоб зібрати донку своїми руками, потрібно:

Вудилище спінінга;

Мотовильце або котушка;

Грузило;

Волосінь і повідці з неї;

Гачки.

Саморобні донки на сома
Саморобні донки на сома

Кожна зі складових снасті, яку ви збираєтеся зібрати своїми руками, повинна вибиратися окремо згідно вище наведеної інструкції. Грузило можна вибрати з глухим кріпленням, але воно може бути і ковзаючим проміжним. Глухе грузило зручно використовувати на дні з коряжником, а ковзаюче – на чистому дні, без перешкод. Довжина повідків повинна бути близько 50 сантиметрів, щоб не упустити сома при передчасній підсічці.

Де і як виловити сома?

Якщо ви є новачком-сомятником, то навряд чи знаєте, де найкраще ловити сома. Дрібні особини, звичайно, можуть зустрічатися скрізь, але ж вони не цікавлять вас? Вам потрібна велика здобич. Знайти таку рибину можна тільки в ямах, як навесні, так і в будь який інший час року. Але прокидається сом тільки навесні, коли температура води піднімається до 10 градусів.

Закинути снасть можна і на мілині, якщо є явні ознаки присутності там хижака, що буває вкрай рідко. Коли сом піднімається на поверхню, а це буває навесні, коли нижні шари води погано прогріті, чутні характерні сплески. При цьому риба чмокає. Якщо вам вдалось зловити рибу, то ловля сома на донку тільки починається: ця риба рідко мешкає в ямах поодинці.

Соми виловлені в одній ямі
Соми виловлені в одній ямі

Сом – дуже обережна риба. Вона лякається не тільки сторонніх звуків, але й світла від ліхтаря. Особливо обережний цей хижак навесні. Але якщо вже і схопив він приманку, то чекайте сильного ривка. Щоб не втратити оснастку, вам доведеться міцно зафіксувати вудилище і мотовильце.

Насадки на гачок

Апетит великих водних хижаків зростає разом з масою тіла. Дрібні особини не гребують хробаками, черепашками і п’явками. Середні за розміром особини переходять на здобич побільше – рибу, як інших видів, так і своїх родичів. Трофейні рибини в їжу використовують все: рибу, жабу, раків, водоплавних птахів і гризунів.

Наживку потрібно вибирати по сезону:

Приманки на сома
Приманки на сома
  • Навесні найкраще використовувати пучки черв’яків, смажену птицю, живця, жабу, м’ясо, черепашку, блешню що коливається;
  • Влітку – пташиний тельбух, несвіже м’ясо, жаба, живець, капустянка, виповзок і колевалки;
  • Восени соми охоче беруть м’ясо рака, хробаків, смажених горобців, жаб і живця.

Зазвичай під час сомової риболовлі не використовують підкорм, так як його аромат приваблює дрібну рибу, яка не цікавить рибалок. Але часто в якості наживки використовують всі ті ж насадки, що перераховані вище, тільки зіпсовані. Справа в тому, що соми ласі на падаль.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017