Як вибрати гачок для рибалки

Деякі поради що вибору гачків для рибалки

Дуже багато уваги багато рибалок приділяють своїм снастям і їх складовим. Але, про гачки якось багато не говорять і часом не надають особливого значення цій деталі, хоча саме від якості і типу гачка залежить, чи буде спіймана риба, наскільки ефективною виявиться підсікання, чи не розігнеться гачок в найвідповідальніший момент і т.д .

Рибальський гачок, на моє переконання – це один з головних компонентів у всій снасті, так як саме з гачком йде безпосередній контакт риби при клюванні і при виведенні. Відповідно, я вважаю, що сучасний рибалка повинен знати деякі особливості гачка, щоб більш грамотно орієнтуватися при їх виборі і знати деякі особливості, без яких не обійтися в тій чи іншій ситуації.

Для початку слід знати, що абсолютна більшість гачків виготовляється або з якісної нержавіючої сталі або з інших типів сталі, яка піддається зовнішній обробці (різним типам напилення), щоб запобігти корозії. Знаючи це, Ви вже можете зорієнтуватися, який гачок Вам потрібен. В залежності від технології виробництва, змінюється і ціна гачка. Крім того, якщо Ви віддаєте перевагу агресивній риболовлі, наприклад, на ділянці з кам’янистим дном, слід розуміти, що гачки можуть в результаті зачепів подряпатися і т.д. Для виготовлених з нержавіючої сталі – це не проблема, для всіх інших – серйозне пошкодження.

Гачки з кільцем і лопаткою
Гачки з кільцем і лопаткою

Сьогодні гачки мають стільки різноманітних форм, що можна заплутатися. Часом, самі продавці плутають клієнта. Щоб цього уникнути, знайте, що практично будь-яку рибу можна зловити на гачок звичайної класичної форми. Всі інші варіації – це віяння сучасності і в майбутньому, коли Ви зрозумієте всі тонкощі, при бажанні, зможете купити гачок спеціальної форми.

Гачки з різними жалами
Гачки з різними жалами

Загальне практично для всіх гачків – це їх основні функціональні зони: жало, борідка, піддів, ширина гачка, цівка, вушко (може бути в формі колечка і лопатки; я звик використовувати гачки з вушком у формі колечка). Хоча, якщо Ви рибалите на тонкі волосіні, краще буде гачок з лопаткою, так як менше шансів порізати волосінь об гострі краї дроту гачка. Основні моменти, на які варто звернути увагу:

  1. Жало має бути гострим (може бути прямим або зсунутим відносно площини цівки). Жало може бути по дузі загнуто всередину, що робиться для того, щоб риба краще утримувалася на гачку, але з таким жалом її дещо складніше підсікти.
  2. Борідка гачка не повинна сильно виступати всередину гачка, інакше буде складно виконувати підсічки. При покупці зверніть увагу, щоб борідка злегка виступала від жала всередину.
  3. Зверніть увагу на товщину дроту і довжину цівки. Наприклад, хробака зручніше насаджувати на гачки з довгою цівкою, а мотиля – з короткою.

    Будова гачка
    Будова гачка

Також, гачки можуть бути одинарними, подвійними і у вигляді трійника. Причому у двійника і трійника один або всі гачки можуть бути однієї форми і розміру, а можуть відрізнятися. Найчастіше, одинарні типи гачків використовуються для лову мирних видів риб (це не завжди так, наприклад офсетні гачки), а двійники і трійники більше підходять для ловлі хижака, хоча, повторюся, є і відступи від цього правила.

Розмір гачків – один з найважливіших параметрів. У Україні прийнята своя, вітчизняна система маркування гачків. Є й міжнародна система. По вітчизняній метриці, чим більше номер гачка, тим більше і сам гачок. Міжнародна система діє навпаки: чим більше вказано номер – тим менше сам гачок. Я на практиці не запам’ятовую номери і всі ці системи, а підбираю гачки, візуально оцінюючи їх розмір. До речі, номер гачка в українській класифікації це його ширина. Я маю на увазі не довжину і не товщину, а саме ширину самого вигину гачка.

Розмір гачка
Розмір гачка

Гачок не повинен ламатися при помірних навантаженнях. Це можна перевірити вдома, зав’язавши на закріпленому гачку мотузочку (на піддіві) і злегка потягнувши за неї, спостерігати, як веде себе гачок. Оптимально, якщо при максимальних навантаженнях гачок не ламається, а починає злегка розгинатися. Якщо він ламається, великий шанс втратити велику рибу, яка своїми ривками створює серйозні навантаження на гачок.

Вибираючи гачок, орієнтуйтеся на те, яку рибу припускаєте ловити, і яку насадку або наживку будете використовувати. Наприклад, одна справа, якщо Ви ловите на мотиля, інша – на живця.

Взагалі, існує маса інших параметрів і факторів, які впливають на вибір гачка. Більше спостерігайте за досвідченими рибалками, пробуйте і самі ловити на гачки різних розмірів і конструкцій, щоб сформувати свою думку з цього питання.

Мій досвід мені підказує, що визначившись з гачками класичної форми, освоївши і зрозумівши основні їх особливості, можна сміливо починати використовувати гачки «спеціальних химерних» конструкцій, які призначені для ловлі конкретних видів риб, конкретними способами. Складного в цьому нічого немає, головне пробувати і рибалити, і досвід прийде сам собою.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017