Як вибрати котушку для фідера

Вибираємо котушку для фідерної снасті

Підбір котушки для фідера. У статті описуються вимоги до фідерної котушки, даються рекомендації по підбору підходящої моделі для оснащення.

Фідерна ловля припала до душі нашим рибалкам, і кількість прихильників зростає рік від року. Гарні улови привертають все більше число любителів риболовлі. Особливо подобається фідерна рибалка тим рибакам, які не люблять багато пересуватися по водоймі, а вважають за краще спостерігати за снастю в спокійній стаціонарній обстановці.

При комплектації снасті фідеру важливе місце займає котушка. Багато рибалок не надають особливого значення підбору котушки, встановлюючи перші-ліпші які попались під руку моделі. Іноді вдається вгадати з оснащенням, а найчастіше виникають проблеми.

Фідерна котушка повинна мати деякі специфічні особливості. Це висока потужність, велике передавальне число, наявність фрикціона і бейтранера.

Високе передавальне число дозволяє рибалці швидко підмотувати годівницю з дальньої відстані. Це дає перевагу при підкормці риби та інтенсивній ловлі. Найбільш придатними за цим параметром є матчеві «м’ясорубки».

При фідерній рибалці доводиться виконувати далекі кидки важких вантажів. Щоб не сталося поломки снасті фідерній котушці необхідна висока потужність. Це дозволить не побоюватися виходу з ладу будь-якого вузла в найвідповідальніший момент. Високою потужністю володіють моделі для коропової рибалки.

Фідерна котушка повинна мати фрикціон і бейтранер. Завдяки фрикціону можна використовувати більш тонкі волосіні, що збільшить число клювань і дозволить справлятися з потужними ривками великої риби.

Фідерна котушка з бейтранером
Фідерна котушка з бейтранером

Регулювання фрикційного гальма в задній частині котушки більш краще, ніж спереду. А бейтранер дозволяє швидко збільшити або зменшити зусилля фрикціону. Завдяки бейтранеру рибалка без остраху може відійти від фідера і велика риба не потягне вудилище.

При фідерній рибалці бажано мати кілька шпуль з різною волосінню. Одна може бути з плетінкою, а друга – з монофільною волосінню. Шпуля повинна вміщати весь запас волосіні чи плетінки. Довжина волосіні на шпулі залежить від дальності закидання, зазвичай це 100-150 м.

Слід звернути увагу і на кліпсу, яка призначена для стопоріння волосіні. Під кліпсою бажано наявність тефлонової прокладки на металевій шпулі, щоб не перетиралася волосінь при закиданні.

Якщо враховувати всі ці вимоги до фідерної котушки, то можна підібрати найбільш підходящі моделі до конкретного варіанту ловлі. І котушка не стане слабкою ланкою в фідерному оснащені.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017