Як вибрати поплавок для рибалки

Поради по вибору поплавка для рибалки

Дана стаття, коротко описує принципи, за якими слід вибирати поплавок для ловлі риби за певних умов і конкретного виду.

До вибору поплавка слід поставитися дуже ретельно, так як правильно обраний поплавок – це гарантія успішної риболовлі.
Основними вимоги до поплавця є його найменший розмір при найбільшій вантажопідіймальності та чутливість при клюванні.

Як вибрати поплавок

Чутливість поплавка пов’язана з його формою, матеріалом виготовлення і способом кріплення до волосіні. Голковидні і каплевидні поплавки використовують при ловлі на стоячій воді. Бочкоподібні поплавки застосовують для ловлі на живця. Кулясті поплавки призначені при лові в вітряну погоду, дископодібні – при лові на течії, матчеві для далекого закидання.

Вантажопідйомність поплавка пов’язана з його розміром. Дрібні поплавки здатні утримувати вантаж до 3,0 грам (використовуються при невеликих глибинах на стоячій воді для ловлі дрібної риби), середні – до 10 грам (використовуються при слабкій течії і вітрі), великі – до 20-40 грам і більше ( використовуються при сильній течії, вітрі, далеких закидах, ловлі великих риб, ловлі на живця).

Поплавок на живця
Поплавок на живця

При виборі поплавків слід відразу ж врахувати, що спеціалізовані за типом ловлі поплавці, завжди краще, ніж універсальні для ловлі всього і відразу. А ті в свою чергу чітко поділяються на поплавки для стоячої води і для ловлі за течією. Не слід також забувати, що для кожної снасті є свої, строго певні поплавки, застосування яких для ловлі інших видів риби принесе більше шкоди, ніж користі.

Нарешті, вибір поплавка залежить від передбачуваної дальності закидання, вітру, глибини лову, харчування риби. Тому поплавці і діляться на снасті: для ловлі дрібної риби, для далекого закиду, для ловлі на течії або в спокійній воді, для ловлі на живця і для ловлі в нічний час.

Матчеві поплавки
Матчеві поплавки

Вибір кольору поплавця залежить від ваших уподобань. Деякі фірми виготовляють поплавки зі знімними антенами з тим, щоб рибалка міг фарбувати і перефарбовувати їх в будь-який колір.

І, закінчуючи огляд про вибір поплавків, слід сказати, що найправильнішим буде вибір, обумовлений тим, яку рибу ви збираєтеся ловити, як і де.

Вдалою Вам клювання!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017