Як вибрати снасті і приманку для рибалки на судака

Як вибрати снасті і приманку для рибалки на судака

Ловля судака не припиняється ні влітку, ні взимку. Для ловлі цього хижака потрібен ретельний підбір риболовних снастей. Існує велика різноманітність способів ловлі  судака: на воблер, блешню, балансир, на джиг або на натуральні приманки.

Судак впійманий на віброхвіст
Судак впійманий на віброхвіст

Спінінг для рибалки на судака

Влітку в якості снасті для лову судака зазвичай використовують спінінг. При його виборі не можна економити. Неякісне вудилище принесе чимало неприємних сюрпризів під час проводки приманки. Не можна допустити, щоб під час риболовлі на судака зсувалися кільця або відбувався перелом вудилища при його згині. Тільки хороший матеріал зможе задовольнити потреби самого вимогливого рибалки.

Якісний спінінг для лову судака виготовляють з вуглецевого волокна. Така снасть є легкою, що дуже важливо, коли вудилище доводиться постійно тримати в руках. Більш того, тільки з вуглецевого волокна вудилище добре себе показує, якщо здійснюється риболовля на судака з використанням обертових приманок. З таким спінінгом не страшні вигини на великій відстані.

Кільця на вудилищі повинні бути виконані з твердих прокладок (карбід кремнію), якщо ви віддаєте перевагу використанню плетеної волосіні. Для моноволокна доречні більш м’які прокладки: з оксиду алюмінію або кераміки. Але не можна використовувати плетені волосіні, якщо кільця виготовлені з м’якого матеріалу. Волосінь проріже матеріал кільця.

Рибалка на судака здійснюється з використанням волосіні товщиною не менше 0,16 міліметрів. З такою волосінню можна виловити рибу вагою максимум в 2,5 кілограми. Але рекомендовано використовувати волосінь товщиною від 0,22 до 0,25 міліметрів. З тонкою волосінню не можна допускати зачепів. Якщо волосінь товста, то в разі зачепа можна продовжувати тягнути снасть: доведеться лише замінити розігнутий гачок. Жилки товщиною до 0,33 міліметрів використовуються тоді, коли зачепи гарантовані, або приманка важить більше 20 грамів.

Джигова приманка

Джиг приманки на судака
Джиг приманки на судака

При ловлі судака на джиг використовують приманки і головки з вантажем, який сприяє швидкому зануренню приманки на дно. Головна умова для вибору головки: вона повинна впевнено тягнути приманку на дно так, щоб вона не зависала у воді. Вага вантажу залежить від наступних факторів: сила течії, глибина рибалки і параметри приманки. Легкі головки (до 14 грамів) припустимі для риболовлі в стоячій воді, середні (від 16 до 24 грамів) – при середній течії, а при сильній потрібен вантаж масою до 40 грамів.

Ловля судака на джиг здійснюється з використанням класичного віброхвоста, пофарбованого в помаранчевий колір. Можна використовувати насадки білих кольорів із зеленуватим відтінком або кольору лимона. Розмір насадок не повинен бути великим, так як судак володіє відносно невеликою пащею. Він не бачить у великих насадках свою потенційну здобич і пропливає повз. Максимальна довжина мальків, на яких полює риба – 13 сантиметрів.

Зазвичай джигові насадки виробляють з силікону. Але ловля судака може здійснюватися на приманки, які можна зробити самостійно прямо під час риболовлі. Наприклад, з поролону або поліуретану. Поролонову насадку формують із звичайних губок для миття посуду за допомогою ножиців. А поліуретан нарізають на прямокутні довгі бруски, а потім обпалюють, обертаючи над полум’ям, щоб надати потрібну форму.

Джигова проводка

Ловля судака на джиг буде успішною, якщо брати до уваги рельєф водойми. Потрібно вміти відчувати дно, щоб правильно грати приманкою. Існує два типи проводки:

Класична ступінчаста. Проводка включає в себе 2 або 3 активних обороти котушки, між якими робиться пауза. Таким чином, насадка пересувається приблизно на метр, а потім падає на дно;

Як ловити судака з човна? Для цього робити проводку потрібно поперек бровки, ведучи приманку на глибину з мілини. Потрібно стежити за тим, щоб ритм проводки був рівномірним. Після падіння роблять перерву в грі на одну або півтори секунди. Якщо навіть здалося, що судак схопив насадку, потрібно робити підсічку.

Під час риболовлі враховуйте силу течії води. Часто судак робить хватку здобичі при її знесенні течією. Але іноді хижак атакує приманку, коли вона падає на дно.

Ловля судака на балансир

Балансири на судака
Балансири на судака

Взимку найбільш поширена ловля судака на балансир. До балансиру як до приманки пред’являються всі ті ж вимоги: він повинен бути вузьким і не надто великим, щоб судак міг побачити в ньому свою потенційну здобич. Ловля судака взимку починається з пошуку місцезнаходження активної риби: потрібно зробити по периметру кілька лунок і обловлювати їх з інтервалом від 5 до 10 хвилин. Великою перевагою при цьому є знання донного рельєфу. Якщо ви знаєте, де розташовані звали, то можна бурити всього дві лунки: нижню і верхню.

Судак полює в зграї. Тому, якщо ви спіймали рибу в одній з лунок, можна більше не обловлювати інші. Для більш успішного лову судака на балансир досить зробити навколо «вдалої лунки» ще кілька. Але трапляється, що зграйка риб починає переміщуватись, тоді рибалці доводиться бурити нові лунки, щоб встигати за рухом риб. Якщо риба постійно знаходиться в русі, то ловля судака проводиться з різних лунок. Їх потрібно перевіряти періодично по всьому периметру.

Ловля судака балансиром гранично проста:

Балансир опускають у воду до тих пір, поки він не зачепить дно;

Піднімають балансир на робочу глибину в 10 або 20 сантиметрів;

Роблять енергійний помах вудилищем вгору на 20-30 сантиметрів;

Після помаху роблять паузу від 10 до 30 секунд. Оптимальний розмір паузи визначається експериментально.

Ловля судака досвідченими рибалками відбувається так: під час паузи вони грають приманкою, повільно піднімаючи і опускаючи вудилище, без ривків. Судакові подобається, коли приманка вібрує з великою частотою. Судак же спостерігає під водою картину: дрібна рибка опустилася на дно, піднявши муть, а потім спливла і метнулася вгору і в бік, ніби злякалася того, що поруч хижак. Потім рибка повертається, і картина повторюється знову. Такий спосіб лову судака досить ефективний.

Приманки для судака

Живець на судака
Живець на судака

Так як судак – риба хижа, часто в якості приманки використовують живця. Ловля судака на живця найбільш проста в порівнянні з рибалкою на воблер, блешню або балансир. Справа в тому, що під час лову судака на живця відсутня необхідність грати наживкою: рибка поранена, і вона сама рухається так, як потрібно, щоб привернути увагу хижака. Але у такого способу рибалки є істотний мінус: для риболовлі доведеться запастися достатньою кількістю рибок. І потрібно зберегти цих рибок живими.

Для лову судака на живця в якості приманки зазвичай використовують тюльку – маленьку вузько тілу рибку. Вона відмінно підходить за розмірами: велика і товста риба не поміститься в пащі у судака. Ловля судака на тюльку може здійснювати як влітку, так і взимку. Але замість тюльки можна брати інших вузько тілих рибок, наприклад, уклейку. Під час лову судака на тюльку стежте за тим, щоб рибка була живою. Приманка без руху не викличе у хижака інтересу.

Українські рибалки в гонитві за великим уловом з мінімальними зусиллями дійшли висновку, що судак буде хватати все, що буде нагадувати йому здобич. Тоді рибалок осяяла думка: фольга блищить не гірше луски малюків, а на течії вона грає не гірше дорогих приманок. З першого погляду, ловля судака на фольгу здається безглуздим заняттям. Проте тривала практика показала, що для такої дріб’язкової приманки улов в підсумку виходить не зовсім дріб’язковим.

Формування насадки відбувається прямо під час лову судака на фольгу:

Відривається смужка від аркуша фольги. Товщина – від 5 до 7 міліметрів, а довжина – не більше 10 сантиметрів;

Край фольги загинається;

Через подвійну фольгу протягується гачок.

Так виглядає фольга на гачку
Так виглядає фольга на гачку

Тепер снасть можна опускати в воду. Фольга буде тремтіти під течією, імітуючи плавання дрібної рибки з сріблястою лускою. Ловля судака в стоячій воді таким способом потребує деяких зусиль від рибака: робити гру доведеться самостійно.

Ловля судака – не найпростіше заняття для початківця рибалки. Значно спростить ловлю смугастого хижака ехолот, який покаже характер донної поверхні. Ловля судака проводиться в місцях, де перепадають глибини, а такі місця будуть вказані гідролокатором. Однак рибалка на знайомій водоймі буде дуже простою: за кілька годин можна переловити купу риби. Тому дрібних судачків бажано відпускати на волю.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017