Як вибрати воблер для рибалки на щуку

Як вибрати воблер для рибалки на щуку

Щука – риба з норовливим характером. Хижачка настільки хитра, що не всяка приманка може їй сподобатися. Популярною насадкою на щуку є воблер, який нагадує звичайну дрібну рибу – звичну їжу для хижачки. Воблери на щуку потрібно вибирати і купувати після ретельного аналізу їх переваг, в іншому випадку рибалка буде безуспішною.

 

Воблери на щуку
Воблери на щуку

На що звернути увагу

Перед походом в рибальський магазин потрібно ретельно підготуватися. Не можна прийти і просто сказати: «Мені потрібні воблери на щуку». Це можна порівняти із замовленням, відправленим кравцю, де сказано зшити костюм, але не вказані ні розміри, ні форма, ні бажаний вид тканини. Як би не старався кравець, він навряд чи вгодить своєму замовнику без докладної інформації. Наскільки вдалою буде риболовля, залежить багато в чому від того, чи правильно обрана оснащення.

При виборі воблера зверніть увагу на наступні моменти:

Характеристики різних видів воблерів;

Розмір щуки, яку ви припускаєте виловити на обрану оснастку;

Яка характеристика водойми, де ви збираєтеся здійснювати ловлю щуки. Мають значення: течія, глибина, тип донної поверхні, підводна рослинність;

Пору року.

Придбати уловистий воблер – значить вірно проаналізувати кожен з пунктів і вибрати правильну насадку.

Класифікація воблерів

Всі воблери можна класифікувати за різними ознаками. Велике значення мають ступінь плавучості і форма із забарвленням. Уловисті воблери на щуку мають одну з наступних форм:

Мінноу. Являють собою приманки з вузькою формою, яка нагадує тіло уклейки. Ще одна назва для мінноу – це «паличка». Коливатися в товщі води приманка починає завдяки наявності «язика» – лопасті, що розташовується до осі під різним кутом. Кут визначається за ступенем заглиблення, а також поведінки приманки у воді. Воблерами на щуку потрібно вміти грати. Окремі моделі мінноу дозволяють імітувати перевалювання риби з одного боку на інший, рух змійкою.

Воблери типу Мінноу
Воблери типу Мінноу

Шеди. Шедами називають воблери, призначені для лову у водоймі з досить швидкою підводною течією. Приманка володіє відносно широким тілом. Займає середнє місце між мінноу і Фетом.

Воблер типу Шед
Воблер типу Шед

Фет. Фетами називають приманки з товстим тілом, за формою нагадує краплю.

Воблери типу Фет
Воблери типу Фет

За плавучості приманки поділяють на 3 основні категорії:

Плаваючі воблери залишаються на воді після закидання. У воду вони починають занурюватися на певну глибину після того, як рибак починає проводку. Коли проводка зупиняється, приманка спливає наверх. Мабуть, це кращі воблери на щуку для риболовлі на мілководді.

Суспендери. Це тип воблера, який володіє нейтральною плавучістю. Приманка ніби зависає в товщі води. Коли проводка зупиняється, вона не спливає і не тоне. Тому суспендери як не можна краще імітують поведінку хворої риби, а хижаки до такої здобичі виявляють особливий інтерес.

Потопаючі воблери володіють великою масою, тому з ними зручно робити далекі кидки. Риболовлю на потопаючу приманку найкраще робити в глибинах, так як проводку можна здійснювати біля самого дна.

Вивчіть характер водойми, подумайте, як ви будете здійснювати ловлю. Ви можете придбати відразу кілька воблерів, щоб підготуватися до риболовлі на щуку в різноманітних умовах.

Вподобання щуки

Щука як ненажерливий хижак віддає перевагу великій здобичі. Основою її харчування служать дрібні види коропових риб, які володіють широким тілом. Тому для щуки частіше вибирають воблер типу «фет», який імітує собою товстеньку і угодовану здобич. Рибалки зазначають, що саме така приманка забезпечує стабільний улов.

Перед нападом щука оцінює розміри здобичі. Зазвичай вона воліє нападати на рибу, яка менше її по довжині в 10 разів. Відомі випадки, коли хижачка нападала на дуже велику здобич, але вони поодинокі. Тому потрібно оцінити розмір щуки, на яку ви почали полювання. Для лову риби довжиною 50-70 сантиметрів вибирайте воблер довжиною 6 сантиметрів. Але така приманка навряд чи буде помічена метровою щукою.

Хижачку не так приваблює форма і розмір приманки, скільки характер її руху. Ослаблена здобич – мрія будь-якого хижака. Тому воблер на щуку повинен володіти відносно млявою грою, часом гра взагалі недоречна. У цьому випадку перевагу слід віддати суспендер, які в товщі води повністю завмирають. Млява гра притаманна також воблерам типу мінноу.

Ловля щуки на воблер по сезонах

В залежності від пори року приманка для лову щуки відрізняється за формами, розміром і характером гри. Не останню роль відіграє забарвлення воблера. Взимку хижі риби впадають в заціпеніння, з якого виходять тільки у відлигу. Звабити їх у цей час може тільки та приманка, яка максимально точно імітує справжню рибку – слабка, з яскравою лускою і яка повільно коливається з боку в бік.

Навесні ловля на воблер починає набирати обертів. У цей час щука не так примхлива до вибору здобичі, так як прийшла пора жору. Розпал весняного лову щуки припадає на квітень. До цього часу хижачки вже закінчили нерест і готові приступити до відгодівлі.

Влітку щука нападає не тільки на хворих риб. Тому гра воблером може бути кілька активніша. Влітку потрібно правильно вибирати колір приманки. У похмуру погоду віддайте перевагу золотистим моделям, а в сонячну – сріблястим. Якщо погода мінлива, візьміть приманку, пофарбовану відразу в два кольори.

 

Восени хижа риба має дикий апетит. Нападає вона на крупну здобич. Тому розмір приманки повинен бути на порядок більше, ніж при ловлі риби в інші пори року. Гра не повинна бути надто активною. Восени підходять також воблери, призначені для лову окуня.

Воблер – універсальна приманка на щуку. Її можна використовувати круглий рік. В арсеналі у досвідченого рибалки завжди є солідна колекція воблерів, які підходять для риболовлі в різні пори року і погодні умови.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017