Як впливає атмосферний тиск на клювання риби

Чи часто траплялося так, що ви приходили без улову? Сподіваюся, що ні, проте якщо це все ж траплялося, ви напевно лаяли свою вудку, приманки, себе. Але проблема може лежати глибше, ніж нам здається на перший погляд. Наприклад, погода. Так, саме вона в більшості випадків може залишити вас без улову, а саме – атмосферний тиск. Саме про нього ми з вами і поговоримо в цій статті.

Для початку потрібно зрозуміти як риба відчуває цей тиск і як звернути його собі на користь. Почнемо, мабуть, з самих риб.

Риби дуже сильно відчувають стан навколишнього середовища. Їх біологія влаштована так, що вони відчувають зниження або підвищення температури ще за довгий час до того, як це станеться. Часом, зміна температури навіть на пів градуса може залишити вас без улову.

Тут є певна закономірність: якщо атмосферний тиск підвищується, то риба піднімається на поверхню води; якщо ж знижується, то риба йде на глибину. Справа в тому, що рибний міхур, а точніше плавальний, риба не хоче перевантажувати то падінням, то підвищенням тиску і тому, щоб це якось компенсувати за допомогою тиску в воді, йде відповідно або в глибину, або на поверхню.

Всі хоч раз відчували на собі силу атмосферного тиску. Виявлялося це, частіше за все, в головного болю. Так от якщо людина, особливо старша, відчуває це на собі, то у риби цей «апарат чутливості», він же міхур, відчуває це в кілька десятків разів чіткіше і раніше людини.

На перепади атмосферного тиску, а також тиск води у водоймі кожен конкретний вид риби реагує по-різному.

Виходячи з досвіду бувалих рибалок, було помічено, що при поступовому збільшенні атмосферного тиску кльов риби поліпшується. Однак, найкраще клювання спостерігається при стійкому нормальному атмосферному тиску.

Риба в такий час, особливо коропові, постійно пересувається в пошуках корму по водоймі і найкращим варіантом тоді буде ловля з підгодовуванням. Сімейство окуневих і щукові стають агресивними і їх краще ловити на живця, або, якщо ловите влітку, на велику блешню-вертушку. Дещо гірше може бути клювання при високому тиску, але за умови, що воно тримається вже довго. На замітку: підвищення атмосферного тиску майже завжди тягне за собою поліпшення погоди.

Зі зниженням тиску, нехай на кілька міліметрів, клювання різко припиняється. Риба починає повільно рухатися, мало є або зовсім відмовляється від їжі, йдучи в самі глибинні точки водойми.

Але така поведінка спостерігається далеко не у всіх риб: короп, лящ і сом піднімаються до поверхні і починають плескатися, захоплюючи повітря. У цей час корисно помітити місця їх проживання, щоб цілеспрямовано ловити. Судак воліє збиратися у великі зграї і стояти над ямами, або в корчах. Карась заривається в мул. Чому так відбувається? Справа в тому, що риба інстинктивно реагує на зниження тиску – передчуває негоду і сильний вітер.

Якщо негода буде довгою і розтягнеться на більш одного-двох тижнів, то, як правило, риба починає посилено годуватися і жадібно хватає будь-який корм. Саме вдалий час для риболовлі! Однак є і мінус: риба до гарної погоди геть відмовляється клювати. У рідкісних випадках риба звикає і починає клювати, але клювання настільки погане, що задоволення від риболовлі ви явно не отримаєте.

Також, якщо тиск падає дуже різко, то клювання припиняється.

Найбільш невдала рибалка може статися під час частої зміни вітру – атмосферний тиск падає, то підвищується і відбувається це по кілька разів на день. Відповідно в таку погоду не варто очікувати хорошого улову … якщо взагалі хоч одного клювання. Саме на стику таких перепадів тиску риба не клює.

До погіршення клювання відбувається і різке підвищення атмосферного тиску.

Кожному рибалці слід знати, що звичний тиск для кожної водойми різний, тому як атмосферний тиск може підвищуватися і знижуватися до рівня води. Перевірити це експериментально можна на водосховищах, де вода протягом дня змінюється по кілька разів.

Однак, на жаль чи на щастя, не завжди нормальний тиск є гарантом успіху, так як на поведінку риби впливає безліч різних дрібниць.

Саме час підвести підсумки статті. Основне – різке зниження або підвищення атмосферного тиску негативно позначаються на клюванні. Умовно універсальний тиск – нормальний, що становить 760 мм. рт.ст. при нулі градусів. Користуйтеся порадами в цій статті, можливо саме вони і врятують вашу наступну рибалку!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017