Як вибрати блешню для рибалки

Поради що до вибору блешень для риболовлі

Блешня – приманка штучна, вона використовується при лові риби спінінгом. До недавнього часу вважалося, що блешня повинна бути схожа на рибку. Але останнім часом вчені встановили здатність риб розрізняти пропливаючі предмети по коливаннях води своєї бічною лінією. І якщо ці коливання схожі на коливання живих рибок, то клювання буде навіть у самого ситого хижака.

Історія застосування і винаходу блешні сягає в далеке минуле. Років 200 тому цей вид приманок входив в набір рибалок, мабуть, питання як вибрати блешню, вже тоді було актуальним. Треба сказати, що деякі форми блешень залишилися незмінними до нашого часу.

Блешня зручна тим, що можна її далеко закинути, живець при далекому закиданні просто не виживе. Як вибрати блешню – найважливіше завдання для рибалки. Кожен проводить цю операцію самостійно, сподіваючись на свій досвід. Зазвичай блешні роблять металевими, часом їх поверхню емалюють. Застосовують малюнки – наклейки. Блешня використовується для упіймання хижих риб. Але не гребують нею і окунь, судак, жерех, форель. На блешню можна ловити навіть сома.

Практично існують два види блешень – обертові і коливні. Їх відмінність складає в характері руху пелюстки.

Блешні, що коливаються найпростіші і найдавніші. Це просто металева пластина, яка вигнута своєрідним чином. Вигнутість створює при русі коливання води, що привертає хижаків. Завдяки масі блешні, що коливаються можна закидати на великі відстані, не застосовуючи додаткові вантажі.

Чи не захльостується волосінь – також треба враховувати, коли відбувається вибір блешні. Існують обтяжені коливні, плавнозігнуті і ламані блешні. Гідродинамічні властивості таких приманок залежать від форми вигину пелюстки і від матеріалу, з якого зроблена блешня. Роблять з міді, латуні, або сплавів.

Коливні блешні
Коливні блешні

Блешні, що обертаються (вертушки) останнім часом використовуються все частіше. За конструкцією вони являють собою складний виріб. Тут і стрижень, і кільця, і пелюстка, і стопор. Все повинно обертатися. Це обертання створює в воді коливання високої і низької частоти. Риба відчуває і прямує до джерела коливань.

Обертових блешень існує дуже багато. Цю штучну приманку застосовують при ловлі на спінінг, тому як вибрати блешню для спінінга, у рибалки викликає часом багато питань. Все приходить з досвідом. Але треба знати, що наприклад, швидкість проводки залежить від вибору блешні.

Важкі блешні, що коливаються на тихій течії слід вести швидше, а на течії – повільно. Відомо, що з пониженням тиску риба піднімається вгору, а з підвищенням – вниз. Це також треба враховувати при тому, як правильно вибрати блешню.

Приманка повинна нагадувати хижакові рибу його водойми, де він харчується. Вибір блешні повинен максимально відповідати кольору цих рибок. Більш світлі і великі блешні доречні при лові на глибині в каламутній воді, видимість там гірше. Часом важко дати відповідь, яка блешня підходить тій чи іншій водоймі.

Блешні вертушки
Блешні вертушки

В одному місці риба добре ловиться на одну блешню, в іншому – на іншу.

Основною рибою при ловлі спінінгом на блешню є щука. Про цю рибу написано і описано багато в літературі. Але вона не перестає дивувати рибалок. Може з жадібністю кидатися на найдрібнішу блешню, але може взагалі не реагувати ні на яку приманку.

Резюмуючи можна зробити висновок – немає однозначної відповіді, як вибрати блешню на щуку. Рибалці доводиться часом довго накопичувати досвід при ловлі цієї риби. Враховувати доводиться все: погоду, тиск атмосферний, швидкість вітру, глибину і швидкість течії.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017