Як заміряти глибину маркерним поплавком

Маркерний поплавок. Застосування і виготовлення

Маркерний поплавок – це снасть дозволяє зробити аналіз підводного рельєфу дна і переконатися в правильності вибору місця ловлі, знайти рівні ділянки або ямки, які можна підгодувати і намагатися зловити рибу фідером або на поплавок.

Для того, щоб знайти підходяще місце для ловлі, вам буде потрібно деяку кількість часу приділити проміру глибин і рельєфу за допомогою маркерного поплавка. Ви дізнаєтеся, яка глибина в кожній конкретній точці водойми і характер ґрунту: водорості, гравій, мул, черепашки.

Досвід прийде з практикою. Рибалці, який не вперше використовує маркерний поплавок – буде значно простіше і швидше зробити всі необхідні процедури, але нічого складного в оснащенні про яке піде мова – немає і ми це доведемо!

Вам знадобиться:

 • Потужне спінінгове вудилище з тестом від 30 г;
 • Безінерційна котушка яка вміщує 100 м волосіні 0.25;
 • Волосінь від 0.25 довжиною мінімум 100 метрів;
 • Грузило 25-40 г;
 • Маркерний поплавок.

  Магазинний маркерний поплавок
  Магазинний маркерний поплавок

Де взяти маркерний поплавок: купити чи зробити самому?

Перші 4 перераховані складові снасті знайти не складно, а ось маркерний поплавок необхідно буде або зробити своїми руками, або купити.

Купити маркерний поплавок можна в будь-якому рибальському магазині. Якщо ви будете ловити на стоячій воді, то можете не заморочуватися з формою і розмірами поплавка. Поплавок на 30 г – буде в самий раз. А ось для ловлі на течії маркерний поплавок застосовувати значно складніше. На сильній течії ймовірність, що вам вдасться виміряти глибину вірно – дуже низька. Необхідно використовувати важкі вантажі (від 70-100 г) і поплавці високої вантажопідйомності, їх форма повинна бути кулястою (у формі бочонка).

Виготовлення маркерного поплавка своїми руками

 1. Шматок пінопласту – найпростіший варіант маркерного поплавка. Чим округліше він буде – тим краще, адже аеродинамічні властивості ніхто не відміняв і нам важливо, щоб поплавок у воді і на поверхні води отримував якомога менший опір від потоку води.
 2. Маркерний поплавок з шприца – теж хороший варіант і кріпити поплавок дуже легко. Одна з конструкцій – в кінчик вклеюється вертлюжок (отримуємо вушко для прив’язування поплавка до снасті), а ззаду робимо яскраве оперенням з дротика, або просто фарбуємо задню частину шприца в яскравий колір.

  Маркерний поплавок з шприца
  Маркерний поплавок з шприца
 3. Маркерний поплавок з дерева – по аналогії з пінопластом – ви можете вистругати поплавок з шматочка деревини.
 4. Маркерний поплавок з кіндер-сюрпризу. Жовте пластмасове яєчко відмінно підійде в якості поплавця-буйка, але через дуже велику вантажопідйомность всередину необхідно або залити води, або довантажити грузилами, інакше ваша снасть вийде занадто важкою і стандартним спінінгом її вже не закинеш. Волосінь до такого маркерного поплавця кріпиться дуже просто: до волосіні прив’язується який-небудь невеликий предмет, припустимо вертлюжок або гачок або просто намистинка. Цей предмет вставляється в яйце і яйце закривається. Тепер волосінь щільно закріплена. Але це швидше «похідний варіант». Якщо ви готуєте снасть дома – то краще все-таки зробити отвір гарячою голкою рівно в центрі нижньої частини яйця – вставити туди волосінь і тільки потім прив’язати стопор.

Робимо снасть

Якщо всі складові снасті з маркерним поплавком у нас в наявності – можна почати збирати все докупи.

Оснащуємо вудилище:
 1. Котушка кріпиться до вудилища, потім намотується волосінь.
 2. Волосінь протягується через всі кільця вудилища.
Тепер збираємо саме оснащення з маркерним поплавком:
 1. У жилку протягуємо грузило з великим вушком. Вушко має бути без задирок, не травмувати волосінь. Грузило повинно легко і вільно переміщатися по волосіні.
 2. У 20 см від кінця волосіні кріпимо стопор. Найлегше використовувати гумову або пластикову намистинку, а кріпити її потрібно дуже міцно, вона не повинна переміщатися по волосіні. Якщо гумового стопора під рукою немає – в крайньому випадку можна скористатися свинцевою дробинкою, але вона значно гірше гумової намистинки, так як погано поглинає удари грузила, а також сильно деформує волосінь.
 3. На кінець волосіні кріпиться маркерний поплавок будь-яким надійним вузлом. Ось снасть і готова.

  Конструкція з віддаленим грузилом і вільним кільцем
  Конструкція з віддаленим грузилом і вільним кільцем

Техніка вимірювання глибина маркерним поплавком

 1. Все дуже просто. Для того, щоб поміряти всю акваторію від вас до, наприклад, 100 метрів перед вами, необхідно:
 2. Зробити дальній кидок на 100 метрів і не гальмувати волосінь, навіть після приводнення снасті.
 3. Переконатися, що волосінь досі має можливість сходити з вашої котушки і чекати спливання поплавця. Якщо поплавець сплив – можна закрити жилкоскладач і почати обережне намотування.
 4. Нам потрібно, щоб поплавок заглибився до самого дна (до вантажу), як тільки ви при намотуванні відчуєте, що вже не тягнете поплавок на дно, а й переміщує вантаж по дну – зупиняйтеся.
 5. Беремо в руку волосінь яка виходить з вашої котушки. Відкриваємо жилкоскладач і по 1 метру вибираємо волосінь з котушки. Після кожного метра – дивимося, чи не сплив поплавок. Якщо ви вибрали волосінь 5 разів (5 метрів) і поплавок ще не сплив – значить глибина більше 5 метрів. Вибираємо 6-ий раз і знову чекаємо спливання. Сплив? Значить глибина трохи менше 6 метрів.

Таким чином ви можете знову заглибити поплавок, проволочіть його 5-10 метрів по дну і знову виміряйте глибину. Як бачите, маркерний поплавок дає можливість отримати повну картинку рельєфу дна.

Визначення природи ґрунту дна за допомогою маркерного поплавка

Визначити з чого складається дно в водоймі за допомогою маркерного поплавка, вам допоможе спеціальне грузило з шипами. Воно більш чутливе до нерівностей і тягнучи його по дну – ви на руку будете відчувати, які сигнали вам подає грузило.

 • М’яке волочіння – мул або бруд
 • Удари – галька
 • Скрегіт – панцири молюсків
 • Натяг і різкі ривки грузила – ґрунтові водорості

Будемо раді вислухати ваш досвід застосування маркерного поплавка, з чого ви їх виготовляли або яких марок поплавці радите придбати.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017