Як зберегти рибу на рибалці в свіжому вигляді

Приносьте з рибалки тільки свіжу рибу

Ми так багато говоримо про риболовлю, про різні способи рибалки і тисячі рецептів приготуванні риби, що в цій масі інформації просто забули про найголовніше: а як зберегти спійману рибу в свіжому вигляді, щоб прийшовши додому, дістати зі свого рюкзака свіжу рибу, а не з запашком, як це трапляється в ряді випадків, особливо, коли на вулиці спекотна погода.

Методикою збереження спійманої риби володіють далеко не всі рибалки нашої країни. І виникає парадоксальна ситуація, снасті у рибалки найновіші і передові, начебто, і ловити людина вміє, а от результат на виході плачевний, так як риба практично зіпсувалася. Ми поставили собі за мету розглянути кілька способів, які покликані допомогти рибалкам насолоджуватися як риболовлею, так і стравами зі свіжої риби. При всій простоті питання – тема дуже актуальна. Якщо риба зіпсувалася, вона буде мати такі ознаки:

 • Білуваті зябра;
 • Роздуте черевце;
 • Луска буде відділятися при мінімальному зусиллі;
 • Мутні кришталики очей.

Отже, приступимо до перерахування методів, які допоможуть Вам зберегти рибу в свіжому вигляді.

Спочатку, все залежить від того, як Ви рибалите. Якщо Ваша рибалка проходить на човні або стаціонарно, то проблем зі збереженням риби не виникає. Рибу можна помістити в садок (зверніть увагу на довжину садка, так як в прибережній зоні, вміщена в садок риба швидко гине) або на кукан, питання буде вирішене.

Риба на кукані
Риба на кукані

Зовсім інша ситуація, якщо Ви постійно пересуваєтеся по берегу. Такий тип рибалки характерний для ловлі спінінгом, в проводку, на літній кивок і при частій зміні місць ловлі на звичайну вудку з поплавцем. Ось саме для такої риболовлі актуальні будь-які способи по збереженню риби. В цьому випадку можна використовувати такі методи:

 1. Найпростіший спосіб. Вам потрібно взяти трапчану сумку (не синтетика), на її дно покласти шар трави (лопух, кропива або будь-яка інша трава), поверх трави помістити рибу, яку попередньо потрібно приспати, а зверху знову покриваємо рибу травою. Даний спосіб дозволяє зберегти рибу свіжою приблизно протягом 2-4 годин, що буває достатнім, щоб дістатися до будинку і приготувати смачну страву.
 2. Якщо Ви плануєте рибалити весь світловий день, а клювання сталося в ранковий час, то найоптимальнішим буде спосіб, коли рибалка використовує кукан, на який насаджується риба. Сам кукан опускається в воду і прив’язується до очеретів, кущів або до жердини. Все, що Вам потрібно – це запам’ятати місце, а ввечері просто забрати рибу і відправитися додому.
 3. Використання ізотермічних контейнерів і термосумок. Спосіб хороший, рекомендуємо взяти його на замітку.
 4. Якщо не один із способів не підходить, рибу можна обернути рушником і покласти в сумку. До речі, якщо Ви використовуєте поліетиленовий пакет, риба зіпсується в рази швидше, ніж при використанні звичайних сумок з тканини.
 5. Якщо у Вас є з собою сіль, можна вчинити так: рибу потрошать, видаляють зябра, зсередини злегка солять, обгортають і фарширують травою (краще всього підходить кропива), обгортають газетою і поміщають або в прохолодне місце (наприклад, вирити ямку в тіні або в будь-якому вологому місці). Головне, не використовувати багато солі, інакше за час риболовлі риба почне пускати сік, що тільки прискорить її псування.

  Як зберегти рибу на рибалці свіжою
  Як зберегти рибу на рибалці свіжою

Способів зберегти рибу свіжою і придатною для харчування безліч. Але є одне правило, якого повинен дотримуватися кожен сучасний рибалка: збираючись на риболовлю, Ви йдете за хорошим настроєм, а не за рибою. Тому, якщо Ви спіймали рибу, обмежтеся 1-2 трофеями, інших відпускайте. Сучасна рибалка – це не видобуток риби, це – культурний відпочинок, який має на увазі, що після вилову, риба буде відпущена.

Всього вам доброго.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017