Як зробити прикормку для рибалки в домашніх умовах

Робимо прикормку для рибалки самостійно

У статті розповідається про основні компоненти саморобної прикормки, дається опис кожного інгредієнта, пояснюється роль його в підгодовуванні.

Саморобні прикормки нерідко виручають рибаків, залучаючи рибу до місця лову. Багато рибалок користуються магазинними підгодовуваннями, тому що сумніваються, що можуть своїми руками зробити робочу суміш. Але насправді нічого складного в приготуванні саморобного підгодовування немає. Важливо знати, які інгредієнти і в якій кількості потрібні для складу.

Будь-яка прикормка складається з базової частини і додаткових компонентів (ароматизатори, смакові добавки, розпушувачі і т.д.). Але велика кількість харчових речовин не повинна лякати рибака. Кожна з них додається з певною метою і виконує в підгодовуванні чітко відведену роль.

Панірувальні сухарі є невід’ємною складовою будь-якої прикормки. Придбати їх можна в кожному продовольчому магазині. Але якщо рибалці доводиться за сезон багато рибалити, то краще звернутися до виробника і купити нефасовані сухарі оптом. Так можна буде заощадити на розфасовці і магазинній націнці.

Панірувальні сухарі бувають житні і пшеничні. Найчастіше рибалки додають в саморобні підгодовування пшеничні сухарі, які світліші. Зміст панірувальних сухарів коливається в межах 20-30% від усієї маси підгодовування.

Наступним важливим компонентом прикормочної суміші будуть висівки. Вони мають дуже малу вагу і виконують функцію розпушувачів в підгодовуванні. Такі властивості висівок розбивають підгодовування в воді на дрібні складові, чим і залучають різну рибу.. Якщо потрібен великий обсяг висівок, то краще їх купувати в магазинах, які спеціалізуються на кормах для тварин.

До розпушувачів відноситься і дрібна тирса, якою можна замінити висівки, та й обходиться вона часто безкоштовно.

У саморобних прикормках рибалки часто використовують насіння соняшнику. Його необхідно злегка обсмажити в мікро-хвильовці, а потім подрібнити на кавомолці. Насіння добре застосовувати для лову будь-якої риби, але найкраще на їх запах реагує підлящик.

Для залучення дрібної риби краще використовувати насіння з лушпинням, яка виконує функцію розпушувача. Якщо стоїть мета привернути велику рибу, тоді необхідно купувати очищене насіння.

Подрібнене насіння є звичайною макухою. Але мелене насіння має перевагу перед макухою в свіжості, що часто в кращу сторону позначається на клюванні.

Що стосується співвідношення сухарів, висівок і нечищеного насіння, то на 1 частина сухарів слід додати одну третину висівок і стільки ж насіння.

Для залучення плотви замість насіння соняшнику краще використовувати зерна конопель. Конопля також підсушується в мікро-хвильовці і подрібнюється в кавомолці.

Для ловлі ляща в підгодовування корисно додавати лляне насіння. Воно готується подібно соняшнику і застосовується з соняшниковою макухою.

Інгредієнти для прикормки
Інгредієнти для прикормки

При лові на течії в якості сполучного компонента в підгодовування додається вівсяне борошно. Прекрасними сполучними інгредієнтами є пшеничне, кукурудзяне і рибне борошно. Запах рибного борошна привертає коропа, карася і лина. Придбати його можна в зоомагазинах.

Як джерело протеїну в прикормочній суміші може використовуватися сухе молоко або популярний корм для котів «Віскас». Ці компоненти «гіпнотизують» рибу своїми смаковими властивостями. Аналогічно діють в підгодовуванні різні порошки какао і дитяче харчування.

Для фідерної ловлі коропових видів риб відмінно працює печиво. Його краще подрібнювати качалкою, ретельно розтираючи всі грудочки в борошно.

Добрими ароматизуючими інгредієнтами в підгодовуванні стають кава і ванілін, кориця і коріандр. Кава додатково працює як затемлювач суміші. Корисно додавати в саморобну прикормку і фірмові ароматизатори, хоч вони і коштують досить дорого. Будь-які ароматизатори потрібно додавати вже в готову прикормочну суміш.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017