Язь. Розповсюдження і місця проживання

Язь. Розповсюдження і місця проживання

Язь вважається мешканцем прісноводних водойм, проте його можна зустріти і в слабо солених водах заток. Як правило, найчастіше його можна зустріти в річці, проточному озері і річковому ставку. Не любить язь низьку температуру води, а також гірських ділянок з сильною течією.

Тихе плесо - улюблене місце язя
Тихе плесо – улюблене місце язя

Найчастіше язь попадається в повільних, досить глибоких річках, на ділянках із глинистим або трохи замуленим дном. Язь воліє триматися вирів, мостів і прибережних чагарників. У деяких джерелах говориться про те, що язь є однією з найбільш витривалих риб і безболісно переносить різкі перепади температури, тому ця риба не впадає в зимову сплячку.

Здебільшого язя можна зустріти практично у всій Європі. Язь не зустрічається лише в південних районах Європи. Гарно ловиться в річках, що впадають у Чорне і Каспійське море. Язь був штучно вселений у водойми Північної Америки.

У річках ця риба воліє перебувати серед плес, в районах помірного течії, а також на середній глибині (фото нижче). Особливо часто язь ловиться у водосховищах, озерах, проточних ставках, старицях, затоках і тихих заводях. Особливо язь любить такі ділянки водойм, де або течія дуже слабка, або вона зовсім відсутня. На ділянках з швидкою течією язь практично не зустрічається, а якщо і попадається, то лише в період жору.

Язь в воді
Язь в воді

Язь воліє триматися таких ділянок дна, де є глина або мул. Як правило, намагається триматися на відстані до 20-и сантиметрів від нього. У літній період язь піднімається трохи вище, а зовсім дрібна риба плаває практично на поверхні води. У теплі літні дні можна спостерігати його гру на поверхні води, що може вказувати на місця його стоянки.

Язь є прісноводної рибою. Яка відноситься до сімейства коропових. Ця риба має досить вагоме значення в рибному промислі. Найчастіше розводиться як об’єкт спортивного рибальства.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017