Зір риби або як бачить риба

Що потрібно знати про зір риби щоб не залишитись без улову

Дана стаття це короткий екскурс про те, як бачить риба. Рибаку це важливо знати.

Багато вже було сказано і показано про те, що рибалка – це цілий комплекс знань і умінь, завдяки яким можна розраховувати на хороший улов. Саме знань поведінки риби, її фізіологічних особливостей і поведінкової реакції.

Що зазвичай спостерігаю я в рибальському магазині, коли початківець рибалка радиться з продавцем з приводу майбутньої риболовлі і придбання снастей? Найчастіше, клієнтові просто продають снасті, роблячи акцент на новинки, на самі передові розробки, завдяки яким людина залишиться з уловом. І люди купують масу всього, часом навіть абсолютно не потрібних снастей, повіривши в те, що рибалка для них буде вдалою. Але, якщо б все було так просто.

Можна прийти на водойму оснащеним за останнім словом «техніки», і так само з порожнім садком через якийсь час піти. В чому причина? А причин безліч – це і вміння правильно вибрати місце, і правильно налаштувати снасть, підібрати наживку і насадки і ще багато чого. Але одним з головних правил, яким чомусь багато рибалок нехтують, є те, що вони не враховують факту наявності зору у риби.

Рибак підходить до берега, готує снасть, підгодовує місце, робить закид, але результат його чомусь не радує. А насправді, все дуже легко пояснити. Просто, коли Ви підходили до берега, риба Вас помітила, а все «нове» на березі насторожує і лякає трофейний екземпляр, який в даному прикладі бажає краще «перейти» на інше місце або зачаїтися в укритті.

Рибак повинен розуміти, що водне середовище створює певні умови для зору риби – вона прекрасно бачить практично все, що розташоване спереду, з боків, і зверху. Звичайно, під певним кутом, тобто є так звані «сліпі» ділянки, де риба не в змозі що-небудь розгледіти. Але слід розуміти, що риба в змозі змінити своє становище в воді (що вона і робить), тим самим змінивши кут огляду і отримує необхідну інформацію. У загальному випадку, всі предмети розташовані над рибою, вона бачить і розрізняє прекрасно, а відповідно до зміни об’єкта до лінії горизонту і видалення його від риби – зорове сприйняття погіршується.

Зір риби
Зір риби

Саме тому, коли Ви вирішили обловити перспективне місце, не варто відразу підходити до берега і намагатися зробити закид, як можна далі. У цій ситуації потрібно спочатку спробувати обловити прибережну територію, не підходячи до берега, а вже після, коли Ви переконалися, що риби поруч немає, можна тихенько підійти до берега і акуратно обловлювати цікаві ділянка далі.

Цікаво, що завдяки переломлюючій властивості води, риба здатна бачити об’єкти, які як би приховані від неї. Наприклад, перебуваючи нижче горизонталі берегової лінії, риба бачить людину, яка підходить до берега, коли кут світлового променя перевищить значення в 40-50 градусів до водної гладі.

Як бачить людина і риба
Як бачить людина і риба

Але, навіть якщо рибалка присів на березі, зачаївся і риба його не бачить, потрібно дотримуватися тиші, так як в цьому випадку риба відчуває вібрації бічною лінією, яка грає дуже важливу роль в житті риб. Ці нюанси потрібно враховувати рибалці і використовувати в риболовлі.

Наприклад, якщо рибалка одягнений в яскравий одяг і відразу наближається до берега, він буде помічений рибою, а незвичайний колір її насторожить. З іншого боку, якщо одягнутися в камуфляжний одяг (відповідно до пори року), повільно наближатися до берега, йти проти течії (так як хижі риби часто «стоять» головою проти течії), з хвоста риби, і не тупати (так як вібрації риба вловлює бічною лінією), то шанси зловити щуку, наприклад, збільшуються в рази.

Риба стоїть проти течії
Риба стоїть проти течії

У статті я не став розповідати про будову ока риби та інших фізіологічних моментах, так як для рядового рибалки досить знати всього лише кілька правил:

  1. Одежа на риболовлі не повинна бути яскравою
  2. Одразу до водної кромки не підходити
  3. Як можна менше шуміти
  4. Пам’ятайте, що риба стоїть головою проти течії

Дотримуючись цих простих правил, можна хоч якось «зробити» крок до успішної риболовлі, не вдаючись до якихось хитри[ методик і хитрощів.

Всього вам доброго.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017