Ароматизація насадки стрілолистом

Секрет рибалки. Коропові насадки ароматизуємо стрілолистом.

Природна ароматизація коропових насадок порошком з кореня стрілолиста і соком його цвітоножок. Короп любить цю рослину і йде на її запах.

Всякий рибалка, в якійсь мірі є натуралістом. Дійсно, без належної спостережливості і уваги до природи, важко розраховувати на упіймання гідного трофея. Природно, мова зараз йде про «полювання» на дику рибу, а не ту, що вирощена в «платниках» на комбікормі або зерновідходах.

Так ось, почерпнувши трохи з водної ботаніки, ми дізнаємося, що оригінальна на вигляд рослина стрілолист, яку прозвали так за характерну стріловидну форму верхнього листя, є одним з улюблених місць «столовання» залікового коропа (сазана). Тут він знаходить собі їжу в вигляді молодих пагонів цього представника підводної флори або нижніх пагонів бульб які утворюються на його кінціях.

Запах, властивий стрілолисту не тільки привертає до себе рибу, але і знижує її обережність при пошуку корму. Мабуть тому, «просунуті» карпятники знайшли настільки вдале застосування природному ароматизатору.

Природно, що не обійтися без заготовки бульб. Зазвичай їх збирають з приходом весни або в кінці осені. Саме в цей час м’якоть бульби найбільш живильна і ароматна. За науковими даними вона містить до 6% природних цукрів і близько 60% крохмалю.

Зібрані бульби з невеликими кореневими відростками бічних коренів очищають від донного ґрунту, ріжуть ножем на тонкі скибочки і сушать в тіні на чистій ганчірці, виключаючи попадання сторонніх запахів. Висушену заготовку можна зберігати в сухому теплому місці в картонній або дерев’яній тарі.

Збираючись на риболовлю, потрібну кількість «ароматизатора» кришать вручну або за допомогою кавомолки та додають в обрану для рибалки насадку. Однаково придатний порошок для всіх видів коропового тіста, каші або паст. Ефект насадки при цьому збільшується.

Примітно, що, досить довго зберігаючись, сушені бульби можуть застосовуватися для підвищення «пахучості» зимових насадок. Отриманий порошок можна внести в тирсу, де знаходяться опариші або трохи посипати ним мотиля. Не менш хороший він для зимових паст і тіста при ловлі коропових.

Знайшов своє місце стрілолист і в літніх привадах. З настанням літа, а саме в червні-липні, відбувається цвітіння стрілолиста. У цей час можна спостерігати над поверхнею води досить великі, білого забарвлення квіти цієї рослини. Зірвавши їх разом з так званої квітконіжкою, рибалка може відкрити для себе не менш ефективний ароматизатор насадки.

У тілі цвітоніжки міститься трохи соку білястого кольору. Якщо додати його в тісто або кашу, насадка набуває специфічного і приємного для коропових запаху, який досить стійкий у воді і непогано приманює рибу. Як варіант, можна натиснути трохи соку в ємність з перловкою або іншими зернами.

Правда, в разі такої ароматизації рекомендується утриматися від додавання в приманку інших пахучих речовин, в т.ч. штучної хімії.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017