Черв’як – універсальна рибальська наживка

Черв’як – наживка для рибалки

Здравствуйте шановні рибалки. Всі Ви напевно знайомі з такою наживкою, як черв’як. Це, мабуть, найпоширеніша наживка тваринного походження. Червяки поділяються  на три групи: гнойовики, звичайні земляні хробаки і гігантські хробаки-кожушки.

Різні черви використовуються для лову різної риби, наприклад, на карася не підеш з 15 сантиметровим кожушком в палець завтовшки. Але про це ми розповімо трохи пізніше. Черви користуються великою популярністю серед рибалок-любителів та професіоналів. Це можна пояснити наступними факторами:

Фактор перший.

Крокова доступність. Вам не потрібно витрачати багато часу, щоб накопати черв’яків. Вони живуть практично скрізь, де є хоч якась земля. Зустріти їх можна на звалищах, на городах, на узбіччях доріг, в прибережній смузі водойми. Так що тут говорити, вони є всюди!

Вам не потрібно витрачати гроші на їх придбання, досить тільки лопати. Але іноді, в сильну спеку дістати черви не так вже й просто, але можна. Головне – знати, де шукати. Черви надають перевагу вологим місцям, звалищам, куди викидається велика кількість органічних відходів, що і є основною їжею для хробака.

Тому в посушливу погоду їх найкраще шукати в таких місцях. Черв’яків, як правило, можна виявити під лежачими предметами, які створюють тінь і там є невелика кількість вологи, що дуже необхідно для їх виживання. У вологу погоду черви є скрізь, і накопати їх не становить жодної проблеми.

Фактор другий.

Універсальність. Черв’як є універсальною наживкою. На нього ловиться практично вся риба, що мешкає в наших водоймах. Густера, лящ, сом, судак, плотва, підлящик, карась, короп, амур – це лише невелика кількість риб, яких можна зловити на хробака.

Черв’як застосовується для лову на будь-які снасті, будь то поплавочна вудка, донка або сучасна фідерна снасть. Але найбільше черв’як користується популярністю у шанувальників лову фідером, і цьому є пояснення.

Як ми вже говорили, черв’як є універсальною наживкою, а при лові на фідер виконується дальній кидок, і невідомо, яка риба буде пропливати біля гачка. Наприклад, ви ловите на горох. Клюнути вам може тільки мирна риба а і на пів хижий головень.

На червяка можна впіймати будь яку рибу
На червяка можна впіймати будь яку рибу

А ось окунь, пропливає повз, на таку наживку не спокуситься, а черв’як однаково добре підходить для лову всіх видів риб в будь-який сезон.

Фактор третій.

Невибагливість черв’яків. Накопавши достатню кількість черв’яків, їх можна дуже довгий час зберігати живими. Досить буде великого таза або відра, в яке необхідно засипати землі. Головна умова – черв’яки повинні зберігатися в прохолодному місці, для цього добре підходить льох, підвал.

Багато рибалок-зимників спеціально роблять запаси черв’яків на зиму, так як в цей період їх практично неможливо дістати, але, як ви знаєте, якщо сильно захотіти, то все можливо.

Фактор четвертий.

Різноманітність. Рибалками виділяється три види черв’яків. Гнійний черв’як – має невеликий розмір, мешкає, як правило, в гної, компості і інших органічних залишках що розкладаються.

Має невеликий розмір і яскравий, насичений червоний колір. Застосовується, в основному, для лову дрібної риби і карася. Особливо, добре підходить для лову карася різного розміру.

Необов’язково, що на дрібного черв’ячка будуть клювати карасики з долоньку. На такого черв’яка може попастися і кілограмовий карась. Недолік – гнойовий черв’як погано тримається на гачку і швидко збивається дрібною рибою.

Звичайний земляний черв’як має, як правило, світле забарвлення, воно може бути і темним, все залежить від ґрунту, в якому він живе. Використовується рибалками для лову абсолютно будь-якої риби. Особливо популярний у шанувальників донного лову і любителів лову фідером, так як, на відміну від гнойового побратима, добре тримається на гачку і не так збивається риб’ячої дрібницею. Має середній розмір, в довжину досягає 10 сантиметрів, при відносно невеликому діаметрі.

Короп на червяка
Короп на червяка

Черв’як-кожушок – гігант серед всіх черв’яків. Його розмір може досягати 30 сантиметрів. Траплялися кожушки товщиною у великий палець і навіть трохи більше. Через великий розмір він навіть чимось нагадує змію. Застосуються рибалками для лову такої риби, як великий лящ, сом, судак, головень. Знайти його можна влітку, в нічний час, на городі.

У цей час черв’як виповзає на поверхню, і його можна без зусиль виявити за допомогою потужного ліхтаря.

Останній, п’ятий фактор.

Простота. Ніяких особливих вимог до снасті ловля на хробака не вимагає, як наприклад, ловля коропа на бойл.

Ловити на черв’яка можна, грубо кажучи, на палицю з волосінню при цьому, ви зможете зловити рибу, питання тільки яку. Єдина вимога пред’являється до гачка для лову на черв’яка. Він повинен мати щербини, що запобіжить сповзанню наживки.

Крім цієї вимоги, до гачка ніяких особливих вимог не висувають. Єдине, що він повинен бути спів мірний з розміром хробака.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017