Капустянка: наживка тваринного походження

Де знайти, як зберігати, що і як ловити на капустянку

Іноді диву даєшся, чому досить досвідчені рибалки використовують поширені насадки для лову риби, і практично не згадують про чудові наживки, які і знайти нескладно і отримати великий улов за допомогою них легко. Особливо якщо в планах рибалки – ловля невеликого сома і трофейного головня.

Знайомтеся! Капустянка – дуже успішна наживка для ловлі великої риби, яка вміє «порадувати» хорошим уловом будь-кого.

Капустянка являє собою велику комаху, розміром 4-5 см, живе у верхніх шарах ґрунту і зелені, в неглибоких норах. Її улюблені місця: сади, городи, канави, береги водойм. Ця комаха шкідник сільськогосподарських культур, активний спосіб життя капустянки ведуть тільки вночі.

Днем її можна знайти тільки в норах. Причому деякі “ледачі” рибалки придумують наступне: щоб не вернути купи землі, виявивши нірку, в якій може бути капустянка, вставляють в неї соломинку і чекають. Відчувши небезпеку, комаха схопить соломинку, дозволивши тим самим витягти себе назовні.

Капустянка
Капустянка

Мінімум часу потрібно, якщо шукати її в гної, в купі гною і сміття, в тирсі, але тільки сильно перепрівших, в парниках і на полях, де основу ґрунту становить глина. Отже, якщо у вас поблизу купа гною, сміливо крокуйте до неї і починайте перевертати пласт за пластом, капустянка неодмінно виявиться.

Якщо поруч водойма, то і туди слід заглянути. Перевертаючи в водойму шматки землі, спостерігайте за водою, при наявності там капустянки вона спливе нагору.

Можна штучно підготувати місце, де капустянка обов’язково захоче жити. Для цього треба вирити глибоку яму (до півметра) і завалити її перегноєм. Це стовідсотково приверне буру комаху.

Ще можна виловити капустянку теплої ночі. Так як вона тягнеться до висвітлення, використовуємо це, повісивши ліхтар у городі і збираємо, особин які вилазять на поверхні. Зберігати капустянок  в банці яка добре закривається або коробці з невеликими дірочками. Дно краще засипати землею, звідки капустянка була виловлена.

Хоча без проблем підійдуть і змочена тирса. Місце зберігання обов’язково має бути темне і прохолодне. Тоді вдасться зберегти наживку до 20 днів. Не завадить перед зберіганням впорядкувати особини за величиною, так як спостерігається поїдання великими комахами дрібних. Капустянок можна підгодовувати. Зазвичай для цього підходять коріння культурних рослин і трав.

Насаджують капустяну на гачок номер 10-14 по кілька штук. Технологія при цьому простіше нікуди: береться комаха двома пальцями за голову, протягується гачок через черево і зовні виводиться через анальний отвір. Іноді рибалки підстраховуються і на додаток обмотують насадку з гачком нитками, зазвичай шовковими. Однак це на вигляд так все просто.

Як насаджувати капустянку на гачок
Як насаджувати капустянку на гачок

Деякі початківці рибалки бояться насаджувати капустянку, через її “страшний” зовнішній вигляд. Капустянка насправді не кусається, але для психологічного подолання страху, можна скористатися при насадці її рукавичками або пінцетом. Є ще порада, що можна навіть перед зберіганням відкусити клешні з зазублинами у особин (до речі, вони і битися між собою будуть менше).

Основна снасть для ловлі капустянкою: донна вудка, котушка, волосінь 0,45-0,6 мм, грузило 40-90 г (залежить від течії води).

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017