Макуха для рибалки

Макуха, опис насадки і способів рибалки на неї

З давніх-давен макуха вважався однією з найефективніших рибальських насадок при ловлі коропових і інших видів риб. З найбільш поширених, можна виділити соняшникову макуху, що залишається як побічний продукт виготовлення соняшникової олії.

Крім рибальських магазинів, де продається готова для застосування макуха, в даний час на ринку можна зустріти великі кола або квадрати цієї насадки, що реалізуються як корм худобі. Саме там можна взяти ароматну і свіжу макуху.

Крім цього сучасним рибалкам пропонується придбати конопляну, ріпакову і лляну макуху. Правда, така розкіш є останнім часом лише в спеціалізованих рибальських магазинах.

В результаті кустарного виробництва, на прилавки магазинів також потрапляє макуха з додаванням кукурудзи, гороху, анісу і т.д.

Існує кілька варіантів рибальських снастей, в яких в якості приманки використовується макуха. Напевно, найпростіша з них – донна снасть, в якій до основної жилки монтуються один або два повідці з гачками.

Макушатнік в робочому стані
Макушатнік в робочому стані

При цьому макуха нарізається за допомогою ножівки у вигляді кубиків зі стороною 1-2 см, на кожній стороні кубика роблять невеликі пропили і обв’язують кубик міцною ниткою. Бажано, щоб нитка не сильно відрізнялася за кольором від самої макухи. Гачки кріплять під нитку або встромляють безпосередньо в кубик макухи.

Ще один варіант ловлі на макуху передбачає виготовлення так званого макушатника. Він являє собою прямокутну свинцеву пластину завтовшки 2-3мм і розмірами приблизно з сірникову коробку, в довгих бічних сторонах якої, шилом проробляють отвори приблизно по центру, відступивши на 3-4мм від краю. У ці отвори в вигляді петлі яка затягується, кріплять основну волосінь.

По кутах пластини також роблять отвори шилом і кріплять в них повідці з гачками. Повідці найкраще робити з плетінки або їй подібного шнура, оскільки волосінь в цьому випадку знижує якість снасті.

Макушатнік
Макушатнік

На такий макушатнік якраз за розмірами укладається магазинний кубик макухи, який кріпиться шляхом затягування зашморгу. В краї макухи встромляються гачки.

Закидають таку снасть руками на перспективну для ловлі ділянку. Ще краще робити це за допомогою спінінга і безінерційної котушки, так як закид, перевірка снасті і виведення спійманої риби набагато спрощується.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017