Розведення черв’яків в домашніх умовах

Як розводити і зберігати черв’яків в домашніх умовах

Черв’яки є найпоширенішою рибальської наживкою, цим фактом є закономірне пояснення – на них добре йде і мирна риба, і деякі хижаки, і знайти таку наживку не складає особливих труднощів.

Як зберігати черв’яків для риболовлі?

Зберігання черв’яків після риболовлі, особливо в міській квартирі, проблематично: по-перше, їм потрібно визначити постійне місце проживання, по-друге, черви вимагають постійної підгодівлі і підживлення вологою. Але, є методи, що дозволяють не тільки зберегти гнойовиків, а й розводити хробаків в домашніх умовах!

Один з них полягає в тому, щоб створити «резервацію» черв’яків. Пластмасову або дерев’яну ємність, об’ємом приблизно 1 л на 10 особин, необхідно заповнити активним середовищем, де черв’яки зможуть жити і харчуватися, це може бути солома, сіно, торф’яне підживлення, навіть звичайний чорнозем. Потім на середню глибину від загальної висоти ящика поміщають основну їжу черв’яків.

Чим годувати хробаків?

Черв’яки їдять все – залишки від овочів і фруктів, будь-які залишки їжі, можна навіть підсипати їм різні крупи. Не рекомендується підгодовувати черв’яків картопляним лушпинням, крохмаль, що міститься в них, повільно перетравлюється в кишечнику.

Зберігання черв’яків

Тепер можна поміщати в ґрунт і черв’яків. Періодично поливаючи, перемішуючи і підгодовуючи заготовку, можна зберігати черв’яків на потрібний час. Але, в особливо малих ємностях потомства від таких хробаків не доб’єшся, вигідно тільки для збереження біомаси хробака.

В іншому випадку знадобиться ємність більшого розміру, приблизно 50х50х50см, розміри можуть бути будь-які, зручні і відповідні Вам. На дні такого ящика просвердлюють отвори діаметром до одного сантиметра. Потім заповнюють його, також як і в першому випадку, закопують в землю в захищеному від сонця місці.

Після цього засипають в ящик біомасу черв’яків. Регулярно поливають, підтримуючи ґрунт вологою. При поливі можна не побоюватися, зайва вода витече через дренажні отвори, до того ж черв’якам від рясного поливу гірше не буде.

Недоліком такого методу є те, що утримувати хробаків можна тільки в період з пізньої весни до ранньої осені. Оптимальною температурою життя і розмноження вважається 17 – 25 градусів. Якщо гнойовики відчують наближення заморозків вони, через ті ж дренажні отвори можуть покинути коробку. Маючи ряд недоліків, спосіб був удосконалений, що сприяло його «одомашненню».

Схема ємності для розведення червяків
Схема ємності для розведення червяків

Суть такого способу полягала в тому, що під коробку з землею і черв’яками підлаштовується дещо більша за площею, але менша по висоті ємність, в яку попередньо шаром, в кілька сантиметрів, засипати пісок, або землю.

Такий нехитрий спосіб допомагає черв’якам розвиватися і розмножуватися круглий рік, якщо під час похолодання занести їх в тепле місце, в якості такого місця можна використовувати теплий балкон, підвал, опалювальний гараж.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017