Як роздобути і зберігати мотиль для рибалки

Мотиль для риболовлі. Добування та зберігання

Мотилем називають личинку комара-товкуна. Його тільце червоного кольору, з чорною голівкою і роздвоєним хвостиком. Мешкає мотиль в мулі, на дні водойм. Личинки невеликого розміру використовують для прикорму. А великий мотиль – як приманку.

Мотиль дуже популярний серед рибалок. У місті мотиль можна купити в спеціалізованих магазинах, або з рук. Однак коштує він чимало, та й не завжди є в наявності.

Можна роздобути мотиль самостійно. Є два способи.

Перший – це вимивання мулу через решето. Донний мул вимивають водою, а личинки залишаються на ситі.

Другий спосіб. У марлю покласти кілька шматочків риби або м’яса, повісити вантаж і опустити на дно. Приблизно через добу, в м’ясі виявиться достатня кількість мотиля для 1-2 рибалок.

Як правило, мотиль використовують для зимової риболовлі. Але придатний для приманки мотиль, з’являється вже до осені, і зберігаються личинки до травня. У травні з них з’являються комарі. Так що, ловити рибу на мотиль можна в будь-який час, крім літа.

Коли ви купили личинки, постає питання їх зберігання. Є кілька варіантів зберігання мотиля:

1. Найчастіше, личинки викладають в один шар на вологу тканину. Після чого кладуть в холодильник. Тканину необхідно періодично зволожувати, щоб вона не висихала. Так можна зберігати мотиль протягом тижня.

2. Можна загорнути мотиль в марлю, і покласти на дно ємності заповненої водою без хлору. Воду доведеться міняти раз на два дні. Температуру води потрібно підтримувати в межах від 0 до 6 градусів. У воді мотиль може прожити до трьох тижнів.

3. Є спеціальні мотильниці, призначені для зберігання цих личинок. Це невеликі коробочки, в кришці яких є отвори. На дно коробки поміщають зволожений поролон, на який і висипають мотиль. Поролон зволожують раз в тиждень. В мотильниці личинок можна зберігати близько місяця.

4. Іноді мотиль зберігають в зволоженій газеті. Спершу загортають личинки в шар сухої газети, потім шар вологої і знову сухий. Все це поміщується в холодильник, де личинки зберігаються протягом тижня. Бажано не класти личинки близько до морозилки.

Такі варіанти підходять для короткочасного зберігання. Якщо вам необхідно зберегти личинки протягом декількох місяців, то їх можна заморозити.

Способів заморозки два:

Можна покласти мотиль в невеликі форми і залити водою. Або ж, в один шар розкласти личинки на папері і заморозити. Після повного замерзання їх можна зсипати в одну ємність. Другий спосіб практичніше. Личинки не злипалися між собою, і будуть швидко відтавати.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017