Блесна

Блесна

Мої вітання любителям рибалки. Сьогоднішня моя розповідь буде про приманку яку використовують при ловлі хижої риби, а саме про блесну.

Блесна – це штучна приманка, що імітує рух маленької рибки на що хижак і звертає увагу. Спінінгові блесни бувають мілкі, середні і крупні, їх вага коливається від 3 до 50-70 гр. Ці приманки мають різну форму і окраску. Виготовляють їх з різних матеріалів, частіше із металів і їх сплавів, але інколи це комбінація металу і пластмаси. Деякі блесни мають «опірення» і насічки, що нагадують луску риби. Досить популярними є блесни в формі риби з чітко вираженими блискучими очима і пучком червоної, оранжевої або бордової вовни, що маскує гачок. Мілкі і середні блесни оснащуються одним одинарним, двійним або трійним гачком, крупні – двома ( один трійник встановлюють біля голови, другий – біля хвоста).

Блесна
Блесна для спінінга

Використання тієї чи іншої блесни визначається перш за все погодними умовами, порою року та рівнем проводки. На великих глибинах, в мутній воді, при похмурій погоді краще використовувати ярко окрашені варіанти. На невідомій водоймі спочатку краще спробувати двоколірну блесну, у якої одна сторона світла (біла, жовта), а інша темна (матова). В місцях де багато зачепів, перевагу слід надати блеснам з захисними кріпленнями для трійників.

Розрізняють наступні категорії блесен: коливалки, обертові і комбіновані.

Блесни коливалки

Коливалка
Коливалка

Ці блесни достатньо важкі, тому їх часто застосовують при дальньому закидані. Їх виготовляють довгими і вузькими, з низько розміщеним центром ваги. Для середніх закидів підходять короткі широкі блесни.

Коливалки являють собою овальну або видовжену пластину, виготовлену з міді, срібла, латуні, алюмінію, нержавійки або пластику, з прикріпленими до неї гачками (частіш за все двійник або трійник). Блесна може мати пряму або вигнуту форму (простий примітивний варіант – алюмінієва ложка). Під напором води блесна здійснює різні рухи: коливається, крутиться навколо осі, перекидається з боку на бік.

Проводка коливалок залежить від конкретних умов водойми: глибини, освічення, швидкості течії, мутності води… Наприклад в мутній воді перевагу слід надати рівномірній проводці, в світлій – переривчастій. Важку блесну на невеликій глибині потрібно вести швидко, щоб вона не опускалась на дно.

Обертові блесни

Блесна обертова
Блесна обертова

Принцип роботи таких блесен заснований на обертанні пелюстка навколо своєї осі. Пелюстки мають довгу вузьку або широку форму, а виготовляють їх штамповкою легких металів або сплавів. Розрізняють декілька варіантів таких блесен: з одним і двома пелюстками, з сердечником і без нього, із вмонтованою груз-головкою. Пелюстки або кріплять на осі, або надягають через карабін, при чому вони можуть крутитися в різні сторони. Сердечники слугують для збільшення ваги і створення додаткових (наприклад, шумових) ефектів. Груз-головка і сердечник збільшують глибину проводки і дальність закиду.

Сучасні конструкції блесен можуть поєднувати в собі коливання і обертання. Такий змінний рух чимось нагадує поведінку пораненої рибки. З однієї сторони приманка коливається, а з іншої – як би перевалюється з боку на бік в результаті обертання пелюсток.

На крупні обертові блесни добре ловиться судак, щука і крупний окунь, на маленькі – жерех, окунь, язь і голавль.

Комбіновані блесни

Блесна комбінована
Блесна комбінована

Існує багато моделей таких приманок. Одні складаються з обертаючого пелюстка і надітої на вісь резинової або пластмасової рибки, другі суміщають в собі коливаючу пластину і обертовий пелюсток, треті являють собою комбінацію твістера, пластикового черв’яка або віброхвоста і обертаючої блесни.

Ось така у мене сьогодні вийшла розповідь. Сподіваюсь вона буде вам корисною.

І на останок пропоную переглянути відео як підібрати блесну:

Вдалої Вам рибалки і до зустрічі на сторінках сайту ukrainianfishing.com.ua

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017