Ловля на блешню кастмастер. Способи проводки

Способи проводки блешні кастмастер

Кастмастер – це дуже уловиста приманка і при простій горизонтальній проводці (закид і рівномірна підмотка), вона відмінно справляється з ловом активно полюючої хижої риби. Закид кастмастера прямо в жереховий «котел» або в місце, де зграя окунів ганяє дрібну рибку, практично завжди буває результативним. Іноді, при лові окуня на блешню кастмастер, трапляється що приманку атакують відразу кілька риб. Так один закид може принести відразу парочку жадних «матросиків», які щільно засіли на гострий трійник кастмастера.

Така ловля дуже азартна, незважаючи на всю її примітивність, ось тільки активне клювання буває далеко не завжди. До того ж, більшість любителів рибної ловлі відправляються на рибалку не для того, щоб кидати в воду залізяку і тягати «смугастих». Справжніх рибалок цікавить полювання на великого хижака, обережну і не дуже активну рибу, яка полює в стороні від окуневих зграй. Блешня кастмастер була створена саме для того, щоб перехитрити і здобути таку велику рибину як трофей. Про те, як правильно анімувати блешню кастмастер, а також які бувають способи проводки в залежності від умов лову, ми і розповімо в цій статті.

Ловля на блешню кастмастер в стоячій воді

Найкраще свій «талант» падіння на дно, подібно пораненій рибці, блешня кастмастер проявляє в стоячій воді або ж при невеликій течії. Наступний спосіб проводки заснований на вертикальному падінні, проштовхуванні з підтвічуванням і застосуванні джигових сходинок.

Отже, після закидання закриваємо дужку жилкоскладача, вибираємо слабину волосіні і чекаємо поки приманка повільно занурюється на дно злегка вагаючись боками, саме цей рух найчастіше привертає обережну хижу рибу. Покльовка може трапитися в момент, коли блешня майже досягла дна або як тільки впала на грунт, піднявши каламутну хмарку. У цій фазі проводки вже потрібно бути готовим зробити підсічку.

Якщо клювання після падіння приманки на дно не було, починаємо наступний етап проводки – протягування з підтвічуванням. Наше завдання анімувати кастмастер так, щоб це нагадувало спроби підбитої рибки відірватися від дна. Цього можна досягти, якщо будемо дуже повільно підтягувати волосінь і, в той же час, злегка смикати вершинкою вудилища, як при грі блешнею. Блешня буде «повзти», піднімаючи з дна хмарку каламуті, і злегка похитуючись і поблискуючи боками. Така поведінка приманки, може спровокувати на атаку судака, щуку та іншу хижу рибу.

Наступний етап проводки це «сходинка». На цьому етапі блешня кастмастер, повинна рухатися трохи спливаючи і знову падаючи на дно. Піднімати з дна приманку можна оборотом котушки, як при джиговій проводці, або підкидаючи вершинкою спінінга і вибираючи слабину волосіні. Кастмастер повинен рухатися з мінімальною швидкістю і тоді хижа риба, яка не наважилася атакувати на попередніх етапах, зараз повинна кинутися на вислизаючу від неї «жертву».

Донна ривковая (американська) проводка

Приманку підкидують ривком вудилища і потім дають їй опуститися на дно
Приманку підкидують ривком вудилища і потім дають їй опуститися на дно

Для лову на швидко тонучі приманки (блешні, що коливаються, передньо огружені вертушки, важкі раттлини) була придумана донна ривковая проводка, так звана американська. Американська проводка нагадує проводку описану нами вище, але трохи спрощену. Отже, після закидання спінінг спрямований на кастмастер, що лежить на дні, потім робиться різкий ривок вудилищем вгору. Спінінг стає вертикально, а блешня здійснює стрибок від дна на всю довжину піднятого вудилища. Ослаблена волосінь провисає, а кастмастер починає, похитуючись, занурюватися на дно. Після цього котушкою вибирається слабина волосіні і цикл повторюється.

Ловля на блешню кастмастер джиговою ступінчастою проводкою

Ступінчаcта проводка
Ступінчаcта проводка

Рибалкам знайомим з джигингом, але які вперше використовують блешню кастмастер, можна почати ловлю з класичної ступінчастої проводки. Тобто, використовуючи кастмастер як джиг головку чекати, коли блешня впаде на дно, потім піднімати її обертанням котушки при нерухомому вудилищі і знову відпускати приманку у вільне падіння. Збільшуючи або ж зменшуючи швидкість обертання котушки, довжину проводки, тривалість пауз, можна вивчити поведінку кастмастера під водою, щоб уже в подальшому покращити анімацію цієї приманки.

Блешня кастмастер на сильній течії

Інтенсивність течії не дає можливості плавного «фірмового» занурення блешні кастмастер. Падіння сильно сповільнюється і збивається струменем води від вертикальної осі, а висхідні потоки піднімають блешню до поверхні і підтримують на плаву, навіть при значній вазі цієї приманки. Ці властивості швидкої річки можна використовувати «на благо» внісши корективи в уже відомі нам способи проводки.

Американську проводку можна урізноманітнити, здійснюючи помахи не в одній площині, а в такий спосіб. Рибалка стоїть обличчям вниз за течією, нахиливши вудилище в крайнє праве (або ліве) положення, потім робить ривок спінінгом вгору на кут 450. Якщо це відтворити в тихій воді, буде пряма проводка в одній площині але, повторюючи, таким чином, американська проводка на сильній течії, буде виходити широка дуга з досить складною траєкторією, горизонтальними рухами під час підсічок і вивернутими сходинками, при падінні приманки на дно. Такий варіант проводки при інтенсивній течії, набагато більше збільшує сектор облову, ніж при русі блешні в одній площині в стоячій воді. Окунь, жерех або головень які полюють у верхніх водних шарах реагуватимуть на перший етап проводки, а при другому можна чекати клювань від судака, великої щуки або навіть сома.

Кастмастер: ловля на знесення

Проводка на знесення
Проводка на знесення

При лові на течії стає можливим застосовувати блешню кастмастер, подібно вертушці (обертаючій блешні). Для цього закидаємо приманку в сторону іншого берега і починаємо рівномірну підмотку котушкою, як при лові на вертушку. При цьому, управляємо проводкою, змінюючи кут нахилу вудилища, таким чином, обловлюємо різні шари води. Приманка буде рухатися по плавній дузі, збиваючись течією. У місцях з меншою силою течії, кастмастер буде занурюватися на дно, по ходу обловлюючи середній і нижній горизонти. При наступних закиданнях, збільшуємо або зменшуємо дальність польоту блешні, обстежуючи всю доступну акваторію. Для успішної реалізації такої проводки, вагу і розмір блешні кастмастер, потрібно підбирати відносно швидкості течії і глибини річки.

Ловля уздовж звалу «в притримку»

Наступний метод проводки можна здійснювати за течією вздовж бровок і звалин. Для цього вага блешні кастмастер повинен бути підібрана так, щоб дно тільки ледве прощупувалося. Закид здійснюється вниз до протилежного берега, потім проводиться широка ступінчаста проводка навскоси, проти течії. Коли блешня потрапляє на звалювання або в яму і «втрачає» дно, починаємо сплав приманки. «Фірмова» гра кастмастера буде проявлятися, тільки якщо її швидкість сплаву, буде менше швидкості течії. Контролювати швидкість блешні, можна переключивши котушку на реверс і пригальмовуючи шпулю рукою, або ж відкрити дужку жилкоскладача і притримувати волосінь, затиснувши між пальцями. Сплав кастмастера уздовж звалу, приваблює не тільки риб які полюють в цьому горизонті, але і провокує на атаку донних хижаків.

Жерех на кастмастер
Жерех на кастмастер

Описані в цій статті способи проводки блешні кастмастер, можуть здатися досить складними. Але, витративши небагато часу на їх освоєння, результати приємно здивують навіть досвідченого «джигіта» що не розлучається зі своїми силіконовими хробаками і «чебурашками». Адже ловля на блешню кастмастер це не тільки захоплюючий процес, а й гідний трофейний улов. А іноді, при відсутності клювання, кастмастер це мало не єдиний спосіб піти від нуля.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017