Силіконова приманка – віброхвіст

Ловля риби на віброхвіст

З появою твістерів і віброхвостів ловля спінінгом набула ріноманіття і стала вимагати особливої ​​майстерності і тонкого почуття снасті.

Щоб зрозуміти, як ловити на віброхвіст, потрібно знати його будову. Класичний віброхвіст має циліндричне або злегка стисле з боків силіконове тільце з рухомим хвостиком у вигляді лопаті, площина якої розташована практично під прямим кутом до поздовжньої осі приманки.

У товщі води хвостик створює коливальні рухи з боку в бік, імітуючи живу рибку. Для того щоб снасть запрацювала, необхідний навантажувач, що дозволяє приманці заглиблюватися – джиг-головка.

Як насадити віброхвіст на гачок джиг-головки

Досить просто. Розташувавши приманку спинкою догори, слід пронизати її гачком в торцевій частині, пропустити його крізь тіло приманки таким чином, щоб гачок вийшов з неї цівкою вгору недалеко від підстави хвостика.

Оснащення віброхвоста виглядає дещо інакше, якщо треба надати йому додаткову рухливість. У цьому випадку замість джиг-головки застосовують дві рухомо з’єднані частини – кулясте грузило з «вушками» і гачок.

Оснащення віброхвоста джиг-головкою
Оснащення віброхвоста джиг-головкою

Техніка ловлі на віброхвіст

Ловля на віброхвіст передбачає творчий підхід до риболовлі. Для лову необхідно використовувати вудилище з тестом, відповідним вазі приманки. Найбільш результативні ступінчасті проводки з паузами і прискореннями. Ступінчаста проводка з широким кроком забезпечується 2-3 обертами ручки безінерційної котушки з подальшою 1-2-секундної паузою.

Крок проводки коротшає зі зменшенням кількості оборотів. Якщо хижак неактивний, то доцільно взагалі перейти до повільного волочіння віброхвоста по дну, злегка посмикуючи кінчиком вудилища і забезпечуючи короткі стрибки приманки по дну.

Іноді ефект дає прості безсистемні поштовхи вудилищем, прискорення і уповільнення швидкості проводки, що імітують рухи хворої і ослабленої рибки. Вірний спосіб проводки встановлюється дослідним шляхом на водоймі, а правильність її доводиться наявністю клювань.

Об’єкти риболовлі

Найбільш частими об’єктами ловлі на джигові приманки є окунь, судак, щука. Окунь – найдрібніший з них, тому для нього найбільш прийнятні невеликі 3-5-сантиметрові віброхвости. Маса джиг-головки визначається глибиною ловлі і силою течії.

Віброхвости на судака можуть бути довжиною від 3-5 до 5-7 см. Судак любить вузько тілі жертви, тому бажано вибирати подовжену форму віброхвоста. Перед тим, як насадити віброхвост, слід врахувати, що судак мешкає на значних глибинах, надає перевагу течії. Джиг-головки для віброхвоста повинні бути важкими, що забезпечують якісне «простукування» дна.

Судак на віброхвіст
Судак на віброхвіст

Щуку можна зустріти на глибині і на мілині, на течії і в стоячій воді. Її гастрономічні пристрасті теж непередбачувані. З цієї причини віброхвости на щуку повинні відрізнятися різноманітністю форм. В цілому, приманки для щуки повинні бути декілька більше, ніж для окуня і судака – до 8-10 см. Активна щука охоче атакує великі приманки. Якщо ж вона неактивна, то розмір віброхвоста доцільно зменшувати.

З приводу кольору приманки немає єдиної думки. Вірно лише те, що в умовах поганої видимості (каламутна вода, сутінки, дуже велика глибина) краще використовувати світлі тони приманок. Якщо видимість у воді хороша, то можна по експериментувати і темними тонами.

Ловля на віброхвіст дуже динамічна і азартна. Вибравши перспективне місце, спінінгіст, добре освоївши техніку лову, Ви не залишиться без улову.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017