Вертушки для рибалки

Буквально кілька слів про обертові блешні, вертушки (без озвучування будь-яких брендів).

Одна з моїх найулюбленіших приманок на щуку і окуня – це обертова блешня. І я не кажу про блешні, які показують в спеціалізованих рибальських передачах, які представлені в рекламних статтях в журналах і мають вартість під 100-300 гривень за штуку. Я кажу, про найпростіші вертушки, які можна придбати на місцевому ринку або купити в рибальському магазині за цілком прийнятні гроші.

За десяток років риболовецького стажу, у мене склалося стійке переконання, що часом сам рибалка «клює» на розкручену і грамотно подану виробником приманку. Але, треба віддати належне, що вертушки випущені під певним відомим брендом, дійсно якісні та уловисті, так що, якщо у Вас є можливість їх придбати, зробіть це. Упевнений, жаліти не доведеться.

Вертушки докорінно відрізняються від коливалок. З назви зрозуміло, що привертає рибу елемент (пелюстка), яка крутиться навколо металевого стержня, на якому крім самої пелюстки може бути розміщено грузило, заводні кільця, трійник або одинарний гачок. Обертова блешня, має кілька чинників, які привертають рибу:

  1. Створює вихровий потік
  2. В залежності від швидкості підмотки, змінюється частота обертання пелюстки, що також привертає рибу
  3. Крім того, вертушка в деякій мірі створює і коливальні рухи, які в сукупності з перерахованими вище ефектами створюють потужний інструмент, що провокує хижака на атаку

    Вертушки з різного кольору пелюстками
    Вертушки з різного кольору пелюстками

У блешні, що обертається може бути один або кілька пелюсток, грузило може бути встановлено на стрижні або бути попереду, як у джиг-приманки. У блешні, що обертається, пелюстка може бути білого, жовтого, і інших кольорів. Дуже часто, виробник, поєднує обидва кольори, пофарбувавши ними обидві сторони пелюстки. Сама пелюстка може бути виконаний в декількох варіаціях, мати різну форму, вигин, глибину, що буде впливати на гру приманки в цілому.

Вертушки прийнято розрізняти за розмірами, але я в своїй практиці покладаюся на інтуїцію і купую ті приманки, які, на мою думку, працюватимуть на водоймі. Це дуже важливе зауваження, так як повністю покладатися на «описані і рекомендовані розміри» блешень не завжди логічно, так як на кожній конкретній водоймі риба поводиться індивідуально.

Наприклад, якось я ловив щуку, яка категорично клювала на відносно дрібні приманки, зате дуже активно брала на такі блешні, що доводилося тільки дивуватися, як вона взагалі вміщувалася у пащі щуки.

Вертушки оснащені твістером
Вертушки оснащені твістером

Строгих правил і рекомендацій тут немає і бути не може. Саме тому, в моєму арсеналі є вертушки різних кольорів і розмірів, щоб була можливість спробувати все. До речі, завдяки обертовому ефекту, вертушки легше долають зарості латаття і водоростей, ніж блешні коливалки. При деякому навику, вертушку можна зробити і самостійно, при цьому самі пелюстки, можна купити, стоять вони сущі «копійки». Що мені подобається в обертових блешнях, так це те, що їх можна оснащувати віброхвостами і твістерами, що часом дає просто приголомшливий ефект. Головне, пробувати і спостерігати, робити висновки.

Ну і останнє, на що хочеться звернути увагу. Якщо Ви використовуєте вертушку, в обов’язковому порядку запасіться якісними вертлюжками, так як саме цей тип блешень так закручує волосінь і плетінку, що може доставити ряд неприємностей. Саме вертлюжок покликаний повністю усунути цю проблему і дозволити насолодитися активною риболовлею.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017