Весняна приманка для рибалки на окуня – вертушка

Вертушка – краща приманка для ловлі окуня в весняно-літній період

У статті розглядаються самі уловисті приманки для ловлі окуня в весняно-літній період, до яких відносяться блешні. Дається класифікація вертушок, які успішно ловлять окуня.

Ловля окуня на спінінг дозволяє успішно застосовувати різні види штучних приманок. Але навесні і влітку найкраще смугастий хижак клює на вертушки.

У обертових блешень досить відома історія. Вони здавна були універсальними спінінговими приманками. Потрібно всього лише підібрати робочу модель, і навіть починаючому рибалці вдасться зловити окуня. Однак і в цій простій (на перший погляд) приманці є багато нюансів.

Умовно всі блешні можна розділити на промислові моделі, які продаються в магазині, і ексклюзивні екземпляри, зроблені руками досвідчених рибалок. І ті, і інші можуть показувати відмінні результати при лові окуня. У будь-якому випадку тільки випробування водоймою або річкою поставить точну оцінку уловистості вертушки.

Блешні мають класифікацію за розміром.

Зазвичай рибалки користуються класифікацією, яку використовує фірма «Меппс». Чим вище номер вертушки, тим більшою вона. Для весняного лову окуня найкраще підійдуть приманки з номерами 00-2. На такі блешні можна зловити від найдрібнішого окуня до пристойного горбача. А ось полювати за трофейною рибою краще з блешнями розміром 3-5.

Вертушки діляться ще по формі пелюстки і куту обертання його навколо осі.

Класифікація вертушок за формою пелюстки
Класифікація вертушок за формою пелюстки

У приманки типу «Лонг» кут обертання пелюстки становить 30 градусів від осі.

«Комета» має більш витягнуту форму пелюстки, а кут обертання становить 45 градусів.

А вертушка типу «Аглія» володіє кутом обертання близько 60 градусів.

Всі вони добре ловлять окуня в певних умовах. І вже від рибалки залежить, з якою блешнею йому сподобається ловити більше.

Вертушки можуть бути з передньою або задньою огрузкою. Передньо огруженні моделі дозволяють не тільки виконувати класичну рівномірну проводку, а й надавати ступінчасту гру приманці. Непогано працюють на течії безхомутові блешні, у яких вісь проходить безпосередньо через отвір в пелюстці.

Якість гри вертушки рибалки оцінюють при дуже повільній проводці. Якщо приманка майже зупиняється, але пелюстка продовжує обертатися, то вертушка працює добре. Саме така блешня буде, швидше за все, успішно ловити окуня.

Якщо вибрати з цієї маси вертушок щось універсальне для лову окуня в весняно-літній період, то, швидше за все, це буде принада типу «комета». Саме при куті обертання 40-50 вертушка найкраще ловить смугастого хижака. З такою приманкою можна з успіхом полювати за окунем, як в стоячих водоймах, так і на течії.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017