Воблер

Воблер

Вітаю любителів рибалки на сайті Український Риболов. В минулій публікації ми з вами познайомилися з спінінговою приманкою блесна. Сьогодні на черзі розповідь про таку приманку як воблер.

Воблер – це приманка, що по формі і за кольором імітує зовнішній вигляд риби.

Воблери - кращі приманки для тролінгу
Воблери – кращі приманки для тролінгу

Виготовлюють його з пластику, металу або дерева. Довжина воблерів різна, є великі, до 25см, є і дуже маленькі від 2,5 до 4,5см. Розрізняють одно і двосторонні воблери. Існують конструкції, які привертають увагу риб звуковими сигналами або додатковими коливаннями води. Такі воблери містять в середині пустого тіла шарики або мають спеціальний пропелер. Для регулювання глибини проводки деякі види воблерів оснащують змінними лопатями. Ці приманки застосовують частіше без додаткового навантажувача.

Є три типа воблерів – тонучі, плаваючі і суспендери (воблери з нейтральною плавучістю). Останні відрізняються тим, що залишаються на тій глибині, де була призупинена проводка, – це підсилює цікавість риби до приманки. Під час ступінчатої проводки траєкторія руху суспендера виглядає як “скачок-затримка”.

Тонучі воблери з успіхом можна використовувати для проводки в різних шарах води і біля самого дна.

Плаваючий воблер використовують при ловлі в верхніх шарах води. При призупинені проводки він спливає на поверхню. Є два види плаваючих воблерів: ті що плавають на поверхні і ті що занурюються. Воблери які занурюються використовують на глибинах більше 3-х метрів – ними легше робити ступінчасту проводку. Так як воблери коштують не дешево, їх краще не використовувати в тих місцях де багато зачепів, або використовувати гачки які легко розгинаються.

Поверхневі воблери, як правило, не перевищують 12см. Зазвичай їх використовують на глибинах не більше 2м. При рівномірній проводці такий воблер буде рухатися практично по прямій, а при ступінчастій спостерігається слабо виражена синусоїда рухів. Поверхневими воблерами зручно ловити на зарослих водоймах при повільній проводці (швидкість 1-1,5 обертів котушки за секунду).

На глибину проводки можуть впливати і такі фактори, як швидкість руху воблера, положення вудилища (його кут нахилу), напрямок проводки (за течією чи проти неї), довжина і діаметр жилки, дальність закиду. Жилку краще вибирати тонку, мононитку або плетенку, при цьому слід пам’ятати, що мононитка більше розтягається але менш міцна. На глибоких водоймах з великою швидкістю течії, будь які види воблерів малоефективні. В таких випадках краще використовувати інші приманки.

Фірми-виробники зазвичай вказують параметри воблера в інструкції що додається, це дозволяє визначитися з вибором необхідної моделі. Воблери вважаються одними з кращих приманок для рибалки на крупну рибу – щуки, судака окуня, голавля, язя та ін..

Ось і все що я хотів розповісти вам в даній публікації.

І як завжди по традиції пропоную переглянути відео як вибрати воблер:

Вдалої Вам рибалки і до зустрічі на сторінках сайту ukrainianfishing.com.ua

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017