Як ловити спінінгом на комбіновані приманки

Використання комбінованих приманок в спінінговій ловлі

У статті розповідається про використання комбінованих приманок в спінінговій ловлі. Які варіанти комбінацій краще використовувати, які способи монтажу потрібно застосовувати. Про це і не тільки йдеться в цій статті.

Комбіновані приманки рідко використовуються рибалками в спінінговій ловлі. Це відбувається частково через те, що більшість виробників роблять акцент на класичні види приманок. Але у кожної з блешень, воблерів, м’яких рибок є свої переваги і недоліки. А комбіновані моделі поєднують найкращі якості декількох видів, впливаючи на всі органи чуття хижака. В результаті навіть пасивна риба інстинктивно атакує таку приманку.

Але іноді комбінуються і недоліки. Наприклад, збільшення розміру приманки може зменшити улов невеликої або пасивної риби.

Обертові блешні (Вертушки)

У продажу є вертушки як зі звичайним трійником, так і з мушкою для додаткової привабливості. Приманку з мушкою складніше вивести на робочий режим, але зате вона дозволяє робити уповільнення вертушки, виконати ступінчасту і ривкову проводку. Все це покращує клювання хижака. Для піщаного дна краще застосовувати блешні з мушкою темного кольору, а при лові на торф’яних водоймах краще використовувати мушки білого кольору. Для самостійного виготовлення мушок підійдуть довгі і жорсткі пір’я півня або курки, шерсть зайця, лисиці і т.д.

Плюсом від використання мушки буде можливість застосування аттрактанта.

Комбінувати вертушки можна також з силіконовими приманками і поролоновими рибками.

Коливні блешні (Колебалки)

Колебалки самі по собі непогано ловлять рибу, але різні комбінації розширюють коло їх застосування. Як доповнення до блешні підійдуть мушки і силіконові рибки, змонтовані на гачку. Такі комбінації розширюють спектр застосування колебалок за рахунок збільшення дратівної дії на хижу рибу.

Іноді збільшити уловистість колебалки допомагає пелюстка вертушки. Такі комбінації прекрасно працюють на різних етапах проведення.

М’які приманки

Тандем поролонової приманки з твістером
Тандем поролонової приманки з твістером

Стандартні джигові приманки можуть мати активну або пасивну гру. До першого варіанту відносяться твістери і віброхвости, а пасивними приманками вважаються поролонки і поліуретанові рибки. Активність поролоновим і поліуретановим рибкам можуть додати пелюстки вертушок, різні мушки і атрактанти.

Застосування атрактантів

Найкраще ефект від застосування атрактантів спостерігається влітку, коли в теплій воді швидко поширюються запахи. Особливо ефективно використовувати пахучі добавки при лові судака і окуня.

Використання воблерів

Головним недоліком воблерів є твердість тіла приманки. А ще риба іноді досліджує воблер закритою пащею. Добре працюють комбінації пластика воблера з силіконом або з металом. Використання твістера або лопаті вертушки замість трійника позитивно позначається на кількості покльовок. Хороший результат на малих глибинах показують воблери з пелюсткою від вертушки в передній частині приманки.

Тандем вертушки і колебалки

Тандем вертушки і колебалки
Тандем вертушки і колебалки

Уловистими комбінованими приманки є тандеми з вертушок і колебалок. Поєднання далекого закидання кастмастера і обертання пелюстки збільшує число клювань. Іноді краще рознести дві приманки на відстань 20-40 см одна від одної. На вертушку, розташовану попереду, будуть клювати окуні, а колебалку, що йде позаду, частіше атакує щука.

Кількість комбінованих приманок може бути великою. Потрібно проявити рибалці тільки кмітливість і творчий підхід до справи. І тоді в улові буде багато риби.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017