Як вибрати воблер для рибалки

Поради щодо вибору воблерів

При використанні воблера необхідно знати, як сильно він заглиблюється в воді. Для цього буде потрібно знати величину лопаті і кут її нахилу, а також вісь воблера. Тобто чим більше лопатка, тим краще приманка буде грати, а при меншому куті нахилу приманку краще буде проводити з найбільшим заглибленням.

Подібні воблери підійдуть для водойм з піщаним дном, адже в таких водоймах мало можливості для зачепу. Наприклад, Hornet через свою конструкцію здатний під час проводки, постійно заглиблюватись в товщу води. Його пряма протилежність – це воблер “мінноу”.

При достатній вправності і майстерності будь-який воблер в ваших руках зможе працювати як на поверхні, так і в товщі води.

Суспендерний воблер дуже хороший при лові в придонній зоні.

Тонучий воблер з великим кутом нахилу занурюється на меншу глибину. Але тонучий воблер з невеликою лопатою, розташованою перпендикулярно осі тулуба, можна змусити працювати практично на будь-якій глибині. “Haka sinking” підходящий для цього варіанту.

Тактика лову. Перед тим, як почати ловити на воблер, варто промацати дно водойми. Якщо є перепади, необхідно знати, що хижак завжди буде знаходитися на межі перепаду.

Тому тут необхідно використовувати таку приманку, яка б могла проходити всі вигини рельєфу. В цьому випадку незамінний буде суспендерний воблер, а саме “дайвер”. Така приманка практично відразу ж іде в товщу воду, якщо ви проводите приманку від берега або мілини. Завдяки цьому не треба чекати, коли воблер досягне потрібної вам глибини.

Малоефективно буде здійснювати довгу протяжку воблера з середини водойми, який має достатню глибину, так як буде відзначатися порожня проводка (близько шести метрів), поки приманка досягне потрібної вам глибини.

За формою тіла воблери можна розділити на три групи:

– Вузько тілі – воблери з витягнутою формою тіла;

– Широко тілі – нагадують маленьких карасиків;

– Товсто тілі – представляють собою воблери у вигляді бочечок.

Воблери типу Мінноу
Воблери типу Мінноу

До першої групи належить воблер “Мінноу”. Зважаючи на свою форму він може нагадувати уклейку або гольяна. Воблер має невелику лопатку, а всередині є кульки, які створюють при проводці шумовий ефект. Відомо, що риба дуже чутлива до будь-якого роду шумових коливань, тому шум, який створює приманка, провокує рибу на атаку. Хоча, якщо чесно, вузько тілою приманкою люблять поласувати і мирні риби, а не тільки хижаки. Подібного роду приманка найбільш ефективна при лові судака.

Воблери типу Шед
Воблери типу Шед

До широко тілої приманки можна віднести таку приманку, як «Shad» – своєю формою він нагадує плотву або карасика. Найчастіше Shad це ниряючі воблери. Вони хороші при лові практично будь-якої риби, але найбільш ефективні проти щуки.

Воблери типу Фет
Воблери типу Фет

До товсто тілих відноситься “Фет” ( “Fat” – “товстун”) – воблер в вигляді бочки. Робоча глибина “Фета” становить 2-4,5 метрів. Він глибоководний, плаваючий. Рибалки ж частіше його називають кабанчиком. При використанні “Фета” можна ловити будь-яку рибу, але частіше щуку, особливо влітку.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017