Воблери на щуку. На що звернути увагу при виборі

Рибалка на щуку. Як вибрати воблер

Здравствуйте шановні рибалки. У даній розповідається про те, як вибрати воблер для ловлі щуки.

Воблер для рибалки на щуку не так вже просто вибрати, як може здатися на перший погляд, так як дана приманка має безліч модифікацій і різних параметрів, які ми постараємося вам описати, а ви вже зробите висновок, який воблер краще підійде для ваших умов лову.

Тож почнемо.

Фактор перший. Розмір воблера.

Для ловлі щуки застосовуються воблери різних розмірів. Як відомо, чим більше приманка, тим більше риба, яка на неї ловиться. Частково це так, але воблери дивують рибалок все більше і більше, так як на відносно невелику приманку трапляються вельми гідні екземпляри щуки.

Воблер для ловлі щуки повинен мати довжину від 5 до 20 сантиметрів. Найбільші воблери використовуються для лову трофейної щуки на тролінг, так як таким способом ловляться найбільші хижачки, тому і розмір приманки повинен відповідати.

Фактор другий. Глибина заглиблення.

Воблери для рибалки на щуку можуть мати різну глибину, на яку вони йдуть під час проводки. Як правило, на якісних принадах вказується діапазон глибин, на яких воблер можна провести. Заглиблення воблера залежить від розміру його лопатки, а також її кута нахилу щодо тіла приманки.

Тут логіка дуже проста: чим більше кут нахилу лопаті, тим глибше воблер буде йти при проводці. Якщо лопатка розташовується практично перпендикулярно до основи приманки, то цей воблер буде йти біля самої поверхні, і глибина його заглиблення не перевищуватиме метра.

При ловлі на великих глибинах застосовуються сильно заглиблюючі приманки, які можуть йти на глибину до 10-15 метрів, звичайно, мова не йде про морські принади. Також необхідно врахувати, що заглиблення воблера залежить від швидкості проводки і товщини використовуваної волосіні.

Фактор третій. Плавучість воблера.

Всього розрізняють три типи воблерів по плавучості.

Перший вид: це плаваючі воблери. Які при закиданні залишаються на поверхні води і не тонуть. Такі приманки гарні при лові на неглибоких водоймах, а також при нерівномірній проводці, так як вони під час паузи спливають, і часто щука їх атакує на паузі. Даний вид приманок часто використовують для лову поверхневої щуки, тобто щуки, яка полює у верхніх горизонтах води.

Другий вид: тонучі воблери. Як зрозуміло з назви, даний воблер при закиданні починає тонути. Такі воблери використовуються для лову трофейної щуки, а також щуки в осінній період, коли вона стоїть на великій глибині і не виходить до поверхні.

Третій вид: проміжний тип між плаваючими і тонучими воблерами – це так звані суспендери. Вони зависають в товщі води, на глибині, при якій була зупинена підмотка. Вони використовуються рибалками для лову щуки, що полює в товщі води, це, як правило, ловля щуки в літній період, коли вона часто робить засідки в середніх горизонтах води.

Таким чином, вибір плавучості воблера для ловлі щуки залежить від умов лову і пори року.

Фактор четвертий. Гра воблера.

Воблер може володіти активною і пасивною грою. Для лову щуки найкраще підходять так звані низькочастотні воблри, так як саме повільна гра є ключовим і визначальним фактором при лові щуки.

Трофейна щука на воблер
Трофейна щука на воблер

Не дарма цей вид приманок застосовується для лову річної, пасивної щуки, так як якісний воблер можна провести на самій повільній швидкості, а, як відомо, в літній період щука вельми пасивна і не любить гнатися за приманкою. Тому для її лову кращі приманки, що володіють повільною грою.

Фактор п’ятий. Колір приманки.

Розрізняють два типи забарвлення воблерів. Це приманки з провокуючим і природним забарвленням. Природне забарвлення імітує справжніх риб, це може бути, наприклад, окунь, плотва, карась та інші основні види прісноводних риб. Провокуючі воблери мають яскраве забарвлення, тим самим вони як би дратують щуку, змушуючи її буквально накинутися на приманку.

Тип забарвлення приманки залежить від активності риби. Для лову пасивної щуки використовується воблер з провокуючим забарвленням, для лову активної риби – природним забарвленням.

Вибір залишається тільки за вами. Експериментуйте, і ви обов’язково знайдете саме ту приманку, яка буде ловити рибу на вашій водоймі.

Вдалої риболовлі !!!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017