Як засолити рибу вдома

Солимо рибу вдома: поради в засолюванні

Як правильно розпорядиться з спійманої рибою? Краще, звичайно ж, відпустити, але а якщо такої можливості не представилося, то її можна всіляко виготовити: наприклад, закоптити або засолити.

Сьогодні ми будемо розглядати останній варіант, так як він є найпростішим і не вимагає особливого диплома про закінчення кулінарного училища. Однак, навіть в цій нехитрій справі існують деякі підводних каменів, які часом просто необхідно обійти стороною.

Сьогодні ми будемо говорити про те, як ми солимо рибу вдома, вага якої не перевищує 3 кілограм, так як більша риба вимагає розпоряджатися зовсім по-іншому.

По-перше, ми повинні визначити всі характеристики, згідно з якими риба повинна вийти смачною і соковитою. Якщо вона гарантовано є придатною, то тільки тоді її можна пробувати готувати, а потім і пригощати своїх друзів.

В першу чергу, до таких критеріїв належить місце лову. Якщо риба була виловлена ​​з нафтового озерця, то вона, звичайно не є придатною в їжу, точно так само як і риба виловлена ​​з річки, яка витікає з міста, або калюжах, що знаходяться близько біля очисних споруд. Також важливо час, що проходить між миттю витягування риби на берег і власне процесом засолювання. У цій справі, чим менше час, чим краще рибка.

Солимо рибу вдома

У багатьох виникає запитання – чи мити рибу перед засолкою або все ж не потрібно? Якщо до риби приклеїлося сміття або листя, то краще за все звичайно це зробити. Але мити рибу дозволяється тільки зовні! Ні в якому разі не мийте вже розпотрошений рибу, інакше вона втратить свій істинний природний смак.

Залежно від ваги риби з нею проводяться додаткові операції. Припустимо, якщо риба більше 100 грам, то необхідно її просто розпотрошити, видалити зябра (будьте обережні, не зачепіть жовчний міхур риби, інакше вона придбає гіркий дуже неприємний смак!). А з рибою більше одного кілограма варто повозитися довше. Уздовж спини з боку обов’язково потрібно зробити кілька поздовжніх надрізів, відстань між якими 1-2 сантиметри.

Якщо ви обробляє щуку або судака, то настійно рекомендуємо уникати їх зябер, в гостроті яких не сумнівався жоден рибалка.

І ось, пройшовши через усі муки, які чикають на вас при обробленні і патранні вашої рибки, ви нарешті добралися до самого головного – самого процесу приготування.

Як радять професіонали, беремо чотири частини кам’яної солі і одну частину цукрового піску, насипаємо все це в одну тарілку і ретельно перемішуємо. Потім розкриваємо черево риби як книжку до кута в 180 градусів (плоский стан) і засипаємо нашу суміш в кожну щілину від надрізів зроблених нами раніше по самі вінця, а також втираємо зовні сіль за принципом “солі не шкодувати”. Іноді, для додання рибці оригінального смаку додають перець, горошок і інші спеції.

Солити потрібно в емальованій каструлі
Солити потрібно в емальованій каструлі

Потім береться емальована каструля (іншу не можна, так як тільки емаль гарантує відсутність хімічної реакції зі стінками), всередину засипається тонкий шар солі-цукру, потім викладається рибка, а зверху все це знову засипається тонким шаром суміші, накривається кришкою з покладеним на неї якимось невеликим вантажем. Залежно від ваги риби, тримаємо її в холодильнику від 3 до 10 днів, після чого витягаємо і влаштовуємо комплексний душ за участю питної води, що робить смак риби трохи менше солоним, але все-таки приємним.

Останній етап – сушка. Протягуємо через очі дрібної риби волосінь, а великим вставляємо розпірки, і вивішуємо на тиждень – півтори до кондиції на балконі. Тільки не забудьте прикрити рибу марлею.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017