Бичок – види та місця проживання

Бичок – види, розмноження, місця проживання

Бичкові – риби відносяться до окунеподібних. Бичкові налічують більше 2000 різних видів, які об’єднані більш ніж в 200 родів. Вони належать до прибережних донних риб. Їх тіло має довгасту форму довжиною до 40 см, ззаду тіло приплюснуто. Голова у них виділяється своїми розмірами, вона досить велика, очі розташовані на невеликій відстані один від одного, і так само досить великі. На спині розташовано два плавника (один з них як правило має кісткові промені, а внизу у них присоска, яка утворюється від зрощених черевних плавників. Завдяки цій присосці вони здатні утримуватися на каменях навіть при сильному штормі. У Чорному морі налічується близько 10 видів бичкових, а в басейні Азовського порядка 20.

Бичок-травянка
Бичок-травянка

Розмноження.

Нерестяться бички, як правило, з березня по серпень. Нерест відбувається при температурі води 10-12 градусів. Самець спочатку робить під вподобаним каменем гніздо в ямці, а потім заманює туди самок, самки обклеюють «дах» гнізда ікринками. Самець для того, щоб вода не застоювалася і не псувалася, (ікринки мають властивість помирати) створює невелику течію, присмоктавшись до каменя і ворушачи плавниками. Плодючість у них доходить до 2700 ікринок.

Бичок-головач
Бичок-головач

Поведінка.

Бички ведуть осілий спосіб життя. Як правило вони ховаються в вподобаних заростях, залазять під каміння і зариваються в пісок. Особливих міграцій вони не вчиняють, під час зими вони відходять подалі від берега, туди де глибше і тепліше. Раціон харчування у них досить багатий, це різна дрібна рибка, ракоподібні, молюски, черви та ін. Бички, втім, як і багато інших видів риб, дуже важко переносять сильні зміни температури води і різку, значну зміну погоди. В результаті таких змін, вони на деякий проміжок часу стають неактивними, і можуть взагалі не харчуватися, саме тому при різкій зміні клімату риба практично не клює.

Бичок-батіг
Бичок-батіг

Види бичків.

Найбільший з бичків це – «бичок-батіг», в простолюдді його ще називають: батіг, жаба, а ось найчисленніший – «бичок-кругляк». Зовні всі різновиди бичків дуже сильно схожі, розрізнити їх часом навіть не виходить. Головною відмінністю між різними видами є їх забарвлення, смуги і плями на тілі, кількість променів на плавниках, розмір, відтінки і кількість луски.

Бичок-кругляк
Бичок-кругляк

Взагалі бичків можна розподілити на дві групи: солоноватоводні і морські.

Бичок-піщаник
Бичок-піщаник

Солоноватоводні мешкають в Чорному морі. Морські потихеньку переміщуються з Середземного в Чорне море. Найпершим, наскільки це відомо, переселився бичок-зеленчак. Солоноватоводні бички чудово адаптовані для життя в лиманах. Вони спокійно переносять значні зміни солоності води. Пісочник і Кругляк, дуже навіть непогано почуваються як Чорному морі так і в Дніпрі. А бичок-цуцик по Дону дістався до Мармурового моря, а там солоність води приблизно в два рази сильніше ніж у Чорному морі, хоча в Мармуровому морі він особливо то й не затримався (зустрічається дуже рідко), він вирішив піднятися в впадаючі ріки, мабуть позначилася його схильність до більш прісної води. Середземноморський бичок-зеленчак навпаки, взагалі не переносить прісну воду і, як правило тулиться у водоймах з сильною солоністю.

Бичок-ротан
Бичок-ротан

На сьогоднішній день через постійно погіршуванні умови проживання кількість бичка сильно скоротилося, але, як відомо адаптивні здібності у них дуже високі, тому вимирання їм не загрожує.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017