Чехоня – розповсюдження і місця проживання

Чехоня – розповсюдження і місця проживання

Чехоня є представником великого сімейства коропових. Ця риба славиться своїми бездоганними смаковими якостями практично в будь-якому вигляді, тому ловля її вельми популярна. Особливо славиться копчена чехоня. Також високо цінується ікра чехоні, яка володіє чудовим смаком і значною харчовою цінністю.

Чехоня - риба сімейства коропових
Чехоня – риба сімейства коропових

Зовнішній вигляд

Чехоня в перші роки свого життєвого циклу вкрай швидко розвивається. Як правило, при досягненні статевої зрілості риба росте значно повільніше. Середні особини виростають у довжину до 37-и сантиметрів, при вазі до 400-т грамів. Однак, рибалкам траплялися особини, які мали в довжину більше 50-и сантиметрів і важили понад 1,5 кілограмів.

Чехоня має досить оригінальну зовнішність, яка не зустрічається ні в однієї іншої риби: оцінити її ви можете по фото вище. Вона має досить-таки вузьке тіло, сильно витягнуте і стисле з боків. Спина практично пряма. Чехоня має опукле черевце з заокругленим пазуристим кілем. Чехоня має маленьку голову, ротовий отвір звернено наверх.

Очі у риби досить великі, сріблястого кольору з зіницями фіолетового відтінку. Бічна лінія бере свій початок з грудних плавців і аж до самого хвоста. Через свою специфічну зовнішність, дану рибу називають тесаком, шаблею, оселедцем, косарем і т.д. По забарвленню тіла чехоня дуже схожа з оселедцем: це видно і на фото. Спина забарвлена синювато-сірим відтінком, черево і боки пофарбовані в сріблясто-білий колір.

Чехоня сушена
Чехоня сушена

Розповсюдження і місця проживання

Чехоня віддає перевагу відкритій і глибокій воді. У літній період основний час вона проводить у глибокій воді, однак, часто піднімається на поверхню для пошуку прожитку. Особливо улюбленими місцями вважаються глибоководні струмені і райони поряд з вирами. Поруч з береговою лінією чехоня не мешкає. Як правило, зграї цієї риби плавають в районах із середньою і швидкою течією, в районах великих плес.

На території нашої країни чехоня водиться у водоймах, що впадають в Чорне та Азовське море. В якості місць проживання риба віддає перевагу чистим річкам, а також великим водосховищам та озерам. У малих річках чехоня не водиться. Взимку чехоня мешкає в тихій воді, куди вона залягає великими стадами, які можуть включати в себе кілька десятків особин. Якщо взимку стоїть гарна і тепла погода, то чехоня дуже не залягає і може пересуватися з одного місця в інше, а в разі, якщо взимку стоять холоди і морози, то риба щільно залягає на одне місце.

Раціон харчування

У раціон харчування чехоні входять, як правило, комахи і личинки. З ростом і розвитком риби її меню змінюється. Якщо, наприклад, будучи личинкою чехоня поїдає дрібних тварин, які мешкають у воді, то вже з віком вона починає поїдати не тільки личинки комах, але і дрібну рибу.

З настанням періоду нересту чехоня перестає харчуватися, однак, по закінченню процесу нересту харчування риби проходить вкрай інтенсивно. Якщо температура води падає і стає занадто низькою, то інтенсивність живлення знижується, а то й зовсім, припиняється. Найбільш інтенсивно чехоня починає жирувати в період ранкових і вечірніх годин. Після того, як риба поїла, вона знову йде на глибину.

Розмноження

Статевої зрілості чехоня досягає на четвертому році життя. Період нересту проходить в період між травнем і червнем. Найчастіше риба нереститься в швидких річках, в районі перекатів, мілин і піщаних кіс. Найбільш оптимальною температурою води для нересту вважається температура в проміжку від 15-и до 20-и градусів Цельсія. Як правило, в місцях нерестовищ глибина становить до 1-го метра.

Ікринки чехоні неклейкі. Через 2-3 дні з ікринок, діаметром 5 міліметрів, починають викльовуватись личинки, які, зібравшись в зграйки, несуться течією. На ранній стадії розвитку личинки поїдають зоопланктон. Далі, з віком, починають поїдати личинки комах, які падають у воду.

Чехоня – жвава рибина, не є полохливою. На здобич накидається дуже жадібно і різко. Зазвичай, якщо її ловити, то слід очікувати різкого клювання, завдяки якій чехоня майже завжди засікається на риболовецькому гачку. Полюючи за комахами, що літають над самою водною гладдю, чехоня періодично вистрибує з води, виблискуючи при цьому сріблястими боками. Найбільш активний даний хижак влітку. З падінням температури напередодні морозів чехоня великими скупченнями залягає в зимувальні ями. В цей час вона пасивна і майже не харчується.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017