Голець вусатий – хижа риба

Голець вусатий – хижа риба

Голець вусатий, якого ви можете побачити нижче на фото, має багато назв. Його ще називають звичайний голець, європейський голець та оголець. Хоч м’ясо риби і не таке жирне, на відміну від м’яса сьомги, проте воно практично не поступається за своїми смаковими якостями.

Голець вусатий
Голець вусатий

Зовнішній вигляд

Голець вусатий має хоч і невисоке, але досить широке тіло, яке покрито дрібною, ледь помітною лускою. Лусочки не налягають одна на одну, розташовані окремо, що характерно для більшості видів риби. Риба голець має короткий спинний і анальний плавець, хвостовий плавник трохи усічений, іноді на ньому є невелика виїмка, а у великих особин він додатково ще і закруглений. Риба має сплюснуту зверху вниз голову, звернений донизу рот, а на верхній губі розташовано 4 вусики. Додатково до цих вусах поруч з порожниною рота є ще 2 по кутах рота.

Голець вусатий може мати різне забарвлення, яке може змінюватися в залежності від місця проживання, а також від віку риби. У тих річках, де дно піщане і кам’янисте, окрас риби завжди більш світлий і жовтий, ніж в темних непроточних водоймах. Молоді особини гольця мають більш строкате забарвлення, ніж дорослі особини. Голець, що мешкає в північних водоймах трішки темніший, ніж південний представник.

Як правило, і спина і боки риби пофарбовані сірувато-жовтим відтінком, з наявністю зеленувато-бурих цяток, що мають різну форму і величину. Іноді цих цяток на тілі риби стільки, що вони починають зливатися в широку подовжню стрічку уздовж усього боку. Також ці плямочки можуть утворювати безліч поперечних смужок. На всіх плавниках також є безліч таких темних цяток, і тільки анальний і черевний плавець пофарбовані тільки жовтувато-білим відтінком. Як правило, голець не росте в довжину більше 13-и сантиметрів.

Поширення і місця проживання

Голець досить широко поширений практично у всіх європейських водоймах. На території нашої країни риба зустрічається у водах басейну Дніпра.

Голець є досить численним видом і не має господарського значення. Як правило, гольця використовують як наживку досвідчені рибалки. Риба широко поширена у великій кількості європейських річок. Особливо цією рибою багата північна і східна частина. Також гольцем багата Сибір, Норвегія, Канада, Гренландія та багато інших.

Голець переважно є стадною рибою, яка, в основному, намагається триматися донних ділянок з пристойною глибиною. І тільки під час проходження мілин він відокремлюється від зграї. На відміну від річкового виду, озерний має великі розміри і досягає до 70-и сантиметрів. Даний вид веде осілий спосіб життя під каменями або серед тріщин, водоростей і корчів.

Раціон харчування

Незалежно від середовища проживання, голець харчується переважно іншими видами риб. У великі стада цей представник іхтіофауни збирається лише з настанням зимового періоду, залягаючи цими стадами в глибокі зимувальні ями. Починає виходити їх таких вирів тільки з настанням весняного періоду.

Вуса гольця
Вуса гольця

Розмноження

Період нересту припадає на проміжок між квітнем і травнем. Для ікрометання він воліє вибирати райони річкових перекатів. Озерна та ставкова форма гольця нереститися в струмочках і канавках, тобто в таких районах, де є проточна вода. У період нересту голець одягається в шлюбне вбрання. Самці і самки по всьому тілу обростають горбиками, а у самців, до того ж, поруч зі спинним плавником з’являється шкірястий гребінь.

Статевозрілі самці гольця досить більші за самок. Вони мають довші грудні плавці, володіють більш потовщеними передніми гіллястими променями. Середній голець здатний вимітати до 4-х тисяч ікринок. Ікринки мають невеликі розміри, після викидання можуть приклеюватися до підводних рослин або ж у районі мілин відкладатися в пісок.

Після вилуплення, личинки йдуть у райони піщаних мілин, де тривалий час лежать на дні. Спираються вони на великі грудні плавці, за допомогою яких вони переміщуються по водоймі. У раціон личинок входять мікроскопічні організми, які живуть у піску. У самий ранній період свого життя, личинки намагаються триматися досить великими зграями, а з віком розходяться по всій водоймі.

Гольця легко можна відрізнити від інших видів риби. Він має практично голе тіло, від чого, власне кажучи, і пішла його назва. Лише тулуб і боки покриті зовсім дрібною лускою, лусочки якої розташовуються окремо і не накривають одна одну.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017