Головень. Розповсюдження і місця проживання.

Головень. Розповсюдження і місця проживання.

Головень, – це прісноводна риба, яка представляє рід яльців, що відносяться до сімейства коропових. Назва у риби говорить сама за себе: дізнатися її можна по широкому лобі, що видно на фото нижче. Головень є об’єктом спортивної та аматорської риболовлі: опубліковано багато відео по практичних керівництв про те, як правильно його ловити.

Головень
Головень

Зовнішній вигляд

Максимальна вага головня становить 8 кілограмів. При цьому в довжину особини можуть сягнути 80 сантиметрів.

Головень має дуже масивну голову, яка зверху трохи сплющена. Лоб у риби широкий, луска на тілі – велика. Саме широкий лоб відрізняє головня від інших представників іхтіофауни. По боковій лінії налічується 44-46 лусочок. Тіло має майже циліндричну форму. Молоді особини дуже схожі на яльців, але їх можна відрізнити по тупому носі і дуже широкій пащі. Спина мальків головня більш темна, та й більш товста, ніж у яльца. Але ялець і головень представляють один і той же рід. Тому між ними дуже велика зовнішня схожість.

Зовнішній вигляд риби дуже гарний: спина забарвлена в темно-зелений колір з чорним відтінком, а боки – в сріблястий колір з жовтими тонами. Окремі лусочки мають темну окантовку, яка складається з маленьких чорних крапок. Грудні плавці забарвлені в оранжевий колір, анальний і черевні плавці мають червонуватий відтінок. Головень володіє темно-синіми спинним і хвостовим плавниками. Очі у риби досить великі і блискучі, зверху можна розрізнити зелену пляму з бурим відтінком.

Спійманий головень
Спійманий головень

Розповсюдження і місця проживання

Головень дуже широко поширений: зустріти його можна практично у всіх водоймах Європи, від Росії до Іспанії.

Головень не любить великі річки з повільною течією: шукати його слід в невеликих річках, де течія швидка, а вода холодна. У мало протічних ставках головня зустріти можна рідко. Він може мешкати там тільки за умови, якщо вода у водоймі прозора і свіжа. Головень воліє жити в місцях річки, де дно вкрите глиною, піском або камінням. Риба не любить мулу. У народі помічено, що вимоги до місця проживання в головня в корені відрізняються від уподобань язя. Тому кажуть, що якщо в річці водиться головень, то язя там точно немає, і навпаки. Улюблені рибою місця – піщані мілини, а також кам’янисті перекати.

Раціон харчування

Головень – це всеїдна риба, яка може харчуватися всім, чим завгодно. Найчастіше в їжу він використовує черв’яків і комах, раків і молюсків. Головень має дуже потужні глоткові зуби, які дозволяють перетирати йому тверді панцирі ракоподібних організмів. Великі особини полюють на жаб, мальків інших видів риб. Улюблені ласощі головня – ікра інших видів риб. Головень може харчуватися всім тим, чим харчується сама людина. Рибалки в якості насадки використовують навіть ягоди черемхи і вишні: адже впавши у воду, плоди тут же з’їдаються ненаситної рибою. Крупний головень в основному харчується уклейкою і піскарем. Але він настільки ненажерливий, що не гребує навіть мишкою, яка з якоїсь причини виявилася у воді. Простори Інтернету повні відео про те, що зловити цю рибу можна практично на все, що тільки є. В одному відео рибалки в якості насадки використовують комах, а в іншому відео риба відмінно йде на тополиний пух. Але ловиться риба не тільки на натуральні приманки. Більшість відео зняті про те, як ловити зі спінінгом в руках і з воблером на кінці жилки.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017