Минь – що це за риба

Минь – що це за риба

Минь є єдиною рибою, що мешкає в прісній воді, яка відноситься до сімейства тріскових. Минь – це рід риб, який включає в себе тільки один вид. Називається він минь звичайний, або річковий.

Минь у схованці
Минь у схованці

Зовнішній вигляд риби

Минь володіє подовженим, але не високим тілом, яке з боків сильно стисле ззаду, а спереду воно є округлим. Голова у риби трохи плеската, довжина її більше, ніж максимальна висота тіла, але очі на ній відносно маленькі. Риба має на пів нижній рот великого розміру. Верхня щелепа довша, ніж нижня, але на обох, включаючи головку сошника, розташовані невеликі щетінкоподібні зуби. Минь має довгий і непарний вус на підборідді, який становить від п’ятої до третьої частини від довжини голови, а також парні вуса на верхній щелепі.

Минь може мати різноманітне забарвлення тіла, на яку впливає освітленість і прозорість води, а також характер донного ґрунту, вік риби. Коли риба дорослішає, колір тіла стає світліше. У дорослих особин на непарних плавцях і з боків тіла можна розрізнити світлі плями, які можуть мати різноманітні форми та розміри.

Минь на спині має два плавника: той, що розташований перший, дуже короткий, а другий – довгий. Плавець анальний теж є довгий, він так само, як і задній спинний плавник, дуже щільно сидить в хвостовому, який володіє закругленою формою. Однак у риби ці плавники ніколи не з’єднуються між собою.

Риба має дуже дрібну циклоїдну луску, якою тіло повністю все покрито аж до зябрових кришок: вона є навіть на частині голови до самих ніздрів. До початку стебла хвоста бічна лінія є повною, але ближче до самого хвостового плавника вона може мати переривчастий характер. Минь в довжину може досягти 120 сантиметрів, а максимальна маса тіла його може дорівнювати 18 кілограмам.

Розповсюдження і місця проживання

Минь впійманий зимою
Минь впійманий зимою

Минь поширений в річках, розташованих у північних частинах Європи та Азії, а також Америки. Особливо багато популяцій поширене в Сибіру, тому минь там є цінною промисловою рибою. Ця риба є також одним з кращих об’єктів любительської риболовлі. Іноді минь виходить в гирла річок і опріснені ділянки морів. Риба не може жити при солоності води вище 12 проміле.

Минь є рибою, яка дуже любить холодні і чисті водойми, дно яких покрите каменями або злегка припорошений мулом. Течія в річці має бути слабкою, тому в основному минь концентрується в річках, що протікають на території рівнин переважно в лісі. У річці риба вибирає глибокі ями, в яких б’ють ключі, куди не потрапляють промені сонця. Якщо вода прогрівається вище, ніж до 15 градусів, то минь впадає в заціпеніння, при цьому йому не потрібно харчуватися: тому влітку рибалка на миня неможлива. Вийти з укриття риба може тільки вночі в дні, коли на вулиці панує похмура погода.

Раціон харчування

З настанням осінніх холодів минь починає проявляти активність. У цей період риба активно харчується. В меню дорослих особин, як правило, входить дрібна рибка. Особливе місце в раціоні миня займають йоржі і піскарі. У проточних водах минь переважно харчується гольцями, має схильність до канібалізму.

Порівнюючи миня з іншими хижими річковими рибами, то можна з упевненістю сказати, що минь – самий ненажерливий і жадібний річковий хижак, тому що він єдиний, хто може хапати здобич з садка. Відомо кілька випадків, коли минь, намагаючись витягнути рибу з невода, заковтував разом з нею і частину мережі і заплутувався сам. З цього можна зробити висновок, що ця риба практично не цікавиться личинками комах, ракоподібними. У весняний період він починає полювати на жаб.

Протягом усього осіннього періоду минь плаває по водоймі в пошуках їжі. З настанням заморозків минь йде під лід, впадаючи на деякий проміжок часу в заціпеніння. Проте, вже через 2 тижні риба знову починає проявляти активність. У період даної активності минь починає мігрувати вгору за течією річки в місця нересту. Зростає минь дуже повільно.

Розмноження

Минь на нересті
Минь на нересті

Розмноження миня проходить в зимовий період під льодом. Нереститься він, як правило, поруч з берегом, в районі мілководдя, де є піщане або кам’янисте дно. Великі самки здатні вимітати до мільйонів ікринок. Ікра миня дуже дрібна, є невелика жирова крапля, яка підтримує личинку.

Дозрівання личинок для викльову з ікри може тривати до 2,5 місяців. Незважаючи на колосальну плодючість самок, дуже мало личинок доживають до того, як перетворяться на рибу. Велика частина ікри просто-напросто несеться водою, згодом стаючи здобиччю інших видів риби. Сам минь, як молодий, так і дорослий, з великим задоволенням поїдає своє майбутнє потомство. Саме тому, тільки з тих ікринок, які завдяки щасливому випадку потрапили під камені або інші укриття, вилуплюються личинки, які виростають у повноцінних риб.

Таким чином, минь – це унікальна риба, активність якої залежить від температури не так, як у інших хижаків. Він найбільш активний у холодні пори року.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017