Вугор – різновиди і спосіб життя риби

Вугор – різновиди і спосіб життя риби

Вугор – це ціле сімейство риб, до яких входить кілька родів і десятки видів їх представників. Кожен вид використовується людиною в їжу, але для рибалки великий інтерес представляє річковий вугор. В даний час величезна частина цих риб знаходяться на межі зникнення.

Вугор
Вугор

Різновиди і зовнішній вигляд

Виділяють кілька видів вугрів. Але найбільш поширені:

Електричний вугор. Ця риба також відома як блискавичний вугор. Це пов’язано зі здатністю його виробляти електричну енергію. Цього виду вугра ви можете розглянути на фото. Максимальна довжина, яку може досягти риба – 3 метри, маса при цьому може доходити до 40 кілограмів;

Вугор електричнй
Вугор електричнй

У електричного вугра тіло не покрите лускою, воно видовжене, з боків і з задньої частини звужене, спереду – округле. Дорослі особини забарвлені в оливково-коричневий колір, а нижня частина голови пофарбована в яскраво-оранжевий колір. Риба має смарагдово-зелені очі і світлий край анального плавця. Блискавичний вугор цікавий органами, які виробляють електрику і займають до 66% від довжини всього тіла. З їх допомогою генерується електричний розряд з силою до 1 Ампера і напругою до 1300 В.

Морський вугор. Ця риба в довжину може досягти 3 метрів, а вага її може становити близько 100 кілограмів;

Вугор морський
Вугор морський

Морський вугор має довге і змієподібне тіло, яке зовсім не вкрите лускою. Забарвлення тіла може бути коричневим або темно-сірим, а черево зазвичай пофарбовано в золотистий або світло-коричневий відтінок. Анальний і спинний плавник забарвлені в світло-коричневий колір. На бічній лінії у риби білі пори.

Річковий вугор. Це риба також відома як вугор європейський. У довжину вона досягає максимум 1 метра, а за масою – 6 кілограмів. Але зафіксований випадок вилову трофейної особини вагою понад 12 кілограмів.

Вугор європейський
Вугор європейський

Європейський вугор має видовжене тіло, трохи стисле з боків. Тіло вкрите дуже дрібною, майже непомітною лускою. Спина риби забарвлена в бурий колір з зеленуватим відтінком, а черево відливає жовтим відтінком. Все тіло покрите слизом, під якою ховаються подовжені лусочки.

Розповсюдження і місця проживання

Європейський представник вугрових мешкає в річках і басейнах річок, що належить морям: Північне, Балтійське, Середземне, Біле, Баренцове, Азовське і Чорне. Річковий вугор успішно адаптувався до умов європейського клімату. Риба воліє триматися в місцях водойми, де дно вкрите глиною або мулом. Плаває вона серед очерету. Унікальна здатність риби – переповзати подібно змії по мокрій траві з однієї водойми в інший.

Електричний вугор має дуже обмежений ареал проживання. Зустрічається він тільки в Південній Америці. Електричний вугор зустрічається в північно-східній частині цього материка. Концентрується він в пониззі Амазонки.

Морський вугор поширений в Атлантичному океані, починаючи від західної частини африканського материка і закінчуючи Біскайською затокою. Рідко зустрічається в інших океанських акваторіях. Іноді риба запливає в Північне море до південної частини Норвегії. У Чорному морі теж зустрічається нечасто. Морський вугор може жити як у відкритому морі, так і біля берегів, глибше, ніж на 500 метрів риба не йде.

Раціон харчування

Річковий вугор, будучи хижаком, виходить на годування вночі. Під час нересту інших видів риб він харчується їх ікрою, і його улюблена ікра – коропова. Але харчується змієподібний хижак і дрібною рибкою тритонами і жабами. Іноді їжею стають личинки, равлики, рачки і черв’яки.

Електричний вугор унікальний. Він поїдає оглушену розрядом електрики здобич. Причому електрика не виробляється постійно: кількість розрядів завжди обмежена. Для людини він не небезпечний, але удар струмом може заподіяти сильний біль.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017