Язь – вид риб із сімейства коропових

Язь – вид риб із сімейства коропових

Язь – риба, що відноситься до сімейства коропових. Найчастіше язя помилково приймають за головня. Серед рибалок ця риба дуже популярна і дуже часто є предметом спортивної риболовлі. Детальніше його можна розглянути на фото.

Язь
Язь

Зовнішній вигляд

Язь, що досяг зрілого віку, як правило, виростає до 53-х сантиметрів в довжину і набирає у вазі до 3 кілограмів. Однак, траплялися особини, які досягли в довжину до 90 сантиметрів і важили до 8-и кілограмів. Максимальна тривалість життєвого циклу у даного представника іхтіофауни досягає до 20 років. Язь має товсте тіло, яке доповнено укороченою головою. Ротовий отвір маленький і косий. Слід зазначити, що серед цих риб виявляються деякі особливості в зовнішньому вигляді, які змінюються залежно від пори року, віку і місця існування.

У весняний період язь починає набувати металевого блиску, а зяброві кришки і голова при цьому вже відливають золотистим відтінком. Якщо розглядати тіло риби під сонячними променями, язь набуває то золотистого, то сріблястого відтінку, то забарвлюється практично в темні тони (фото нижче). Червонуватим кольором пофарбовані нижні плавники, а в деяких випадках і верхній спинний з хвостовим.

Язь - золотистий
Язь – золотистий

Спина цього представника іхтіофауни пофарбована в синювато-чорний колір, боки і тулуб практично білі, черево сріблястого відтінку, темним кольором пофарбовані спинний і хвостовий плавці, а нижні і бічні червоні. Очі пофарбовані в зеленувато-жовтий колір з невеликою темною плямою.

Зовні язь дуже схожий на головня. Відрізняється язь спиною більш світлого відтінку, більш вузькою головою і сплощеним тілом. Також до відмінностей варто віднести наявність у цього виду риб більш дрібної луски і вузької пащі. Ще язь схожий на плотву. Розрізняються вони кольором очей, лускою і кольором спини.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017