Жерех – хижак сімейства коропових

Жерех (місця проживання, повадки, нерест)

Жерех одна з тих риб, яку не проти половити практично будь-який рибалка. Жерех мешкає в басейнах Балтійського, Чорного, Азовського, Каспійського, Аральського й Північного морів. В Аральському море та Південній Каспії існує у вигляді особливих підвидів.

Жерех
Жерех

Жерех водиться в більшості випадків в рівнинних річках, але також він досить часто зустрічається в озерах, при зарегулюванні (упорядкування використання водних ресурсів за допомогою будівництва гідротехнічних споруд) річок так само зустрічається у складі іхтіофауни великих водосховищ. У південних морях він веде здебільшого напів-прохідний вид життя. У річках жерех поїдає різні види риб, але все ж він найбільше віддає перевагу уклейці.

Коли у жереха починається жор, він видає такий сильний шум, що його гонки за здобиччю рибалки часто називають «боєм». Він з великою швидкістю влітає в зграю дрібної рибки, глушить свою майбутню жертву сильним ударом свого широкого хвоста, немов ракета вилітає з води, і з потужними бризками і шумом пірнає назад. Так він робить кілька разів. Дрібнота, звичайно ж, всього цього лякається, і починає вистрибувати з води намагаючись втекти, а він, розвертається вниз за течією, і ловить рибку яку йому вдалося оглушити. Через такий спосіб полювання, через його швидкість і здатність вискакувати з води ,жереха часто називають гінцем, конем, хватом. Найчастіше «бій» жереха можна побачити з берега, поруч з перекатами і піщаними мілинами, де йому значно легше зловити рибу.

Бій жереха
Бій жереха

Статевої зрілості жерех досягає на 4- 5-му році життя, коли досягає ваги приблизно в 500 грам. Ікрометання у нього починається в кінці квітня і закінчується в травні. У період свого першого року життя він харчується в основному безхребетними.

Промислове значення мають найбільше напів-прохідні підвиди. У Європі жерех – є, мабуть, найулюбленішим об’єктом спортивної рибалки із застосуванням спінінга. Жерех – один з найбільш буйних, але в той же час і дуже обережних хижих риб, що мешкають в річках. Ловити його краще всього на ранньому світанку, як тільки промені сонця почнуть пробиватися крізь туман, а на поверхні води почнуть з’являтися перші сплески уклейки, в цей час за нею починають полювання відпочилі за ніч жерехи.

Жерех – типовий хижак, він відноситься до сімейства коропових риб. У нього витягнуте тіло і велика паща. У нижній щелепі є горбик, а от у верхній навпаки – виїмка, в яку цей самий горбок заходить. Забарвлення у нього частіше сріблясте, але буває і темно-сріблясте, хвостовий і верхній плавники сірого кольору, з облямівкою чорного кольору, нижні і бічні плавники – злегка червонуваті. Райдужка очей жовта з зеленою цяткою у верхній частині.

Нерест жереха.

Жерех – риба літня. За вільній воді він перестає клювати тільки на час нересту. Жерех як уже писалося раніше нереститься в кінці квітня, початку травня на піщано-глинистих перекатах, в основному попарно. Навіть на улюбленому нерестовищі зустріти більше десятка жерехових пар навряд чи вдасться. Якщо порівнювати нерест жереха з іншими рибами, наприклад щуки або плотви, то він більше схожий на красиву гру і витончений танець виконуваний парою риб.

Місце нересту жереха
Місце нересту жереха

Після голодної зими і нересту у жереха зовсім немає сил, він не може навіть наздогнати моторну уклейку. У цей час його з легкістю ловлять на хробака, опариша або мотиля.

Особливості поведінки жереха.

«Бій» жереха, найчастіше (якщо не завжди), спостерігається в теплу, гарну погоду. Якщо несильно похолодає, удару вже можна і не вгледіти, тому що мальок опуститься з поверхні води нижче, а там оглушити його жереху вже просто неможливо. За таких погодних умов жерех переходить на іншу тактику полювання. Проти течії він підкрадається до дрібної риби, проходячи більшу частину шляху з різною швидкістю. Не дійшовши до цілі п’ять-шість метрів він зупиняється на кордоні течії і мілководдя, як би прицілюючись, а потім стрімким кидком влітає в зграйку, хапаючи рибку, яка ще деякий час крутиться в створеному вирі. А коли він наїсться, то відправляється у ями щоб переварити з’їдену рибу.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017