Білий амур або трав’яний короп

Білий амур або трав’яний короп

Риба білий амур відноситься до сімейства коропових. В Україні його розводять, поміщаючи в штучні водойми для того, щоб очистити воду від макрофітів (вищі водяні рослини). Тому ця риба білий амур отримала ще одну назву, яка говорить сама за себе, назва – трав’яний короп.

Білий амур в воді
Білий амур в воді

Зовнішній вигляд риби

Білий амур – вельми велика і важка риба. Вона досягає довжини більше метра і може набрати масу до декількох десятків кілограм. Відомі випадки вилову особин з довжиною тіла до 1 метра і 22 сантиметрів. Маса таких гігантів вище 30-35 кілограм.

Вона має витягнуте тіло, яке трохи приплюснуте з боків. Всі плавці у білого амура пофарбовані в різні кольори. Голова у трав’яного коропа має специфічний зовнішній вигляд. Для величезного тіла вона дуже мала – це видно на фото. Трав’яний короп має міцний і в той же час витончений тулуб.

Спинний і хвостовий плавці пофарбовані в більш темні тони в порівнянні з черевними і анальним. Спина трав’яного коропа пофарбована в зеленуватий відтінок, а черево відливає золотом. Луска у білого амура дуже велика. З боків риби вона має золотистий відтінок, а ободок забарвлений в темний колір.

Фахівцями було встановлено, що найбільший промисловий ефект від розведення трав’яного коропа досягається в південних водоймах, розташованих ближче до півдня від 45 градуса північної широти. Це пов’язано з тим, що білий амур не переносить низької температури води і перестає розмножуватися. Однак, в теплих водоймах АЕС, ГЕС і ТЕЦ можливе вирощування трав’яного коропа і більш північних районах. З штучних водойм білий амур неминуче проникає в природні водойми.

Білий амур
Білий амур

Раціон харчування

Вкрай висока популярність білого амура більшою мірою пов’язана з його раціоном харчування. Він рослиноїдний, проте, будучи мальком, він харчується мікроорганізмами. Це справжня «водяна корова». Вища водна рослинність починає входити в раціон трав’яного коропа, коли він досягає віку одного року, а довжина тіла при цьому складає всього три сантиметри. Пізніше білий амур починає вживати в їжу як водні рослини, так і наземні, які випадково потрапляють в річки. Він віддає перевагу молодій і м’якій рослинності.

При відсутності м’якої рослинності білий амур переходить на більш жорсткі види рослинної їжі. При штучному розведенні слід підтримувати для риби природний раціон. Незважаючи на те, що він з апетитом вживає штучні корми, їжа засвоюється погано. Якщо говорити про рослинну їжу, що вноситься у воду з землі, то для білого амура найбільш кращі злаки, конюшина і люцерна.

Якщо у водоймах для трав’яного коропа не вистачає рослинності, то для нього скошують траву в полях і кидають у водойму. Поїдаючи трав’яну рослинність, білий амур не тільки очищає водойму від забруднення водними рослинами, але тим самим скорочує популяцію комарів, не даючи їм розмножуватися. Це створює сприятливі умови для людини.

Час, за який білий амур досягає статевої зрілості, у більшій частині залежить від температурного режиму водойм. Однак дуже багато залежить і від кормових умов. При нестачі їжі статеве дозрівання білого амура сильно затримується, а плодючість значно падає. При нормальних умовах трав’яний короп вагою від 6 до 8 кілограм метає до 1 мільйона ікринок.

Травень і червень вважаються часом, коли білий амур масово йде на нерест.

Викидає ікру білий амур прямо в товщі води. У природних умовах він нереститься у великих річках, течія в яких відрізняється високою швидкістю (від 0,8 до 1,5 м / с). При цьому для нересту білому амуру достатньо температури води 18,5 градусів Цельсія. Зимує трав’яний короп в глибоких ямах.

Істотним недоліком цього виду риби є те, що на нерест він іде виключно в проточних водах, температура яких вище 26 градусів Цельсія. Відповідно, саме завдяки штучному розведенню білого амура, він зустрічається в природних водоймах.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017