ПЛОТВА – де, як і на що ловити

Плотва

Тіло плотви достатньо велике по висоті, сильно сплющене з боків. Плотва досягає приблизно 15-20см. в довжину і може мати вагу 150-250гр. Кормом для плотви слугують маленькі водні рослини і рослинний планктон, тварини які мешкають на водяних рослинах, молюски і ракоподібні.

Плотва є дуже розповсюдженим видом риб як по Україні так і в Хмельницькій області. Тому вона частіше інших видів попадає на гачок рибакам.

Плотва де як і на що ловити
Плотва де як і на що ловити

Плотва надає перевагу стоячій воді, але не любить заболочених місць. Ловиться плотва на протязі всього року: весною і літом в мілких місцях поряд з комишами і прибережними рослинами, осіню вона відпливає на глибші місця там і зимує.

Сезон лову плотви розпочинається весною – в квітні-травні, а закінчується в вересні-жовтні. Весною і осіню плотва годується цілий день. Літо є не дуже хорошою порою для лову плотви, так як в цей час у всіх водоймах достатньо рослинного корму. Плотва завжди сита, часто вередує при виборі наживки, яку смакує, обнюхує, кусає ротом і не завжди проковтує. З урахуванням сказаного рекомендується влітку, особливо в сонячні і спекотні дні, ловити плотву рано вранці або ввечері, а на протязі дня результат буде досить бідним. Вдень плотва гріється на сонці, і її важко «вмовити» чим не будь пригоститись.

В стоячій воді і в воді з малою течією плотва клює дуже обережно і тихо, в річці бере наживку значно сильніше і інтенсивніше. Це мабуть через те, що вона старається схопити наживку раніше ніж течія її знесе.

Не секрет, що кожного риболова цікавлять особини максимально крупні. А такі клюють частіше всього біля самого дна. В озерах і взагалі в стоячій воді крупну плотву ловлять на відстані 10см. від дна на вудочку, рідше – на дону снасть. На річці найкращий результат дає ловля проводкою з притримуванням.

Збираючись на ловлю плотви необхідно мати з собою різні приманки: черв’яки, опариш, річковик, а також (хліб, тісто, манку, перловку…).

Снасті використовуються легкі: основна волосінь 0,15-0,2мм., поводок 0,1-0,12мм., не дуже великий гачок. Легкий поплавок, грузило з дробинок.

Плотва – риба ляклива, якщо вести себе на місці лову шумно, гарних результатів досягнути буде важко. Також ця риба особливо чутлива до зміни погоди і відповідно до погоди вибирає місце перебування. Під час безвітряного і спекотного дня вона знаходиться біля поверхні води і тоді її можна ловити на комах (опариш, річковик). Коли прохолодно, вона відходить в підводні укриття, часто ховається біля затоплених дерев і кущів. Гарно клює після нетривалого і під час невеликого дощу (як правило під кінець дощу). Не любить північних і східних дощів.

Надіюсь інформація була для Вас корисною! Дякую що проявили цікавість до мого сайту!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

ПЛОТВА – де, як і на що ловити: 3 комментария

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017