Сазан або дикий короп

Сазан або дикий короп

Сазан є мешканцем прісноводних водойм, відноситься до сімейства коропових. Це одна з найцінніших промислових риб. Завдяки його соковитому і ніжному м’ясу сазан відмінно поєднується практично з усіма стравами.

Сазан
Сазан

Зовнішній вигляд

Риба має достатньо довге тіло з щільною і великою лускою. Риба пофарбована в золотистий відтінок. Відмінною особливістю сазана є наявність дуже довгого спинного плавця, пофарбованого в темно-сірий колір.

Сазан найчастіше виростає до 55-и сантиметрів і набирає у вазі до 3-х кілограмів. Однак, бували такі випадки, коли рибалками виловлювалися екземпляри більше метра в довжину і більше 20-и кілограмів у вазі. Хоч сазан і живе до 30-и років, екземпляри більше метра в природі практично не зустрічаються. Це пов’язано з тим, що рости риба перестає на 8-му році життя.

Розповсюдження і місця проживання

Крупний сазан
Крупний сазан

Середовище проживання цих риб – це ріки, що впадають у Чорне, Азовське і Каспійське море. Ця риба живе в певних місцях водойми і не любить переміщатися на далекі відстані. У літній період сазан живе в ямах з невеликою течією, де є глинисте або мулисте дно. У водосховищах середовище проживання дикого коропа – сазана знаходиться в районі очеретяних і кувшинкових заростей. У нічний час виходить зі своєї ями на мілководяі в пошуках їжі. Найулюбленішими місцями проживання вважаються гирла річок, що впадають у водосховища.

Сазан воліє жити групами, утворюючи невеликі зграї. Кількість особин у зграї залежить від розміру самих особин. Чим крупніші особини, тим нечисленна зграя. У літній період риба видає себе по сплесках і вистрибуванням з води. Так як сазан любить теплу воду, то і найбільш активний він лише в літній період.

Раціон харчування

Пора року безпосередньо впливає на меню сазана. У теплу пору року сазан харчується очеретом, рогозою, кубушкою та іншою рослинною їжею. Також із задоволенням поїдає ікру жаб та інших видів риб. Однак, ця риба не обмежується тільки рослинами.

Крім рослин сазан їсть хробаків, личинки комах, п’явок, равликів і інших молюсків. З похолоданням сазан припиняє поїдати рослини і повністю переходить на «м’ясо». У цей період він харчується комахами, що живуть у воді і безхребетними. На полювання ця риба виходить, як правило, з настанням вечірніх сутінків і до світанку.

Розмноження

Нерест сазана
Нерест сазана

Сазан досягає статевої зрілості на 6-му році життя. Самці дозрівають трохи раніше самок і мають трохи менші розміри. Для початку процесу нересту температура води повинна бути вище 21 градуса Цельсія. Місця нересту у сазана дуже легко виявити по шумним шлюбним іграм і сплескам води.

Середня самка за один раз може вимітати до 1 800 000 ікринок. Така колосальна кількість ікринок пов’язана з тим, що сазан не дбає про своє потомство. Тільки найменша частина доживе до статевої зрілості. Приклеєні до стебел рослин ікринки стають ласою здобиччю для дрібних хижаків. Також личинки можуть загинути через те, що вони не встигнуть вилупитись до тих пір, поки вода не зійшла.

Якщо температура води становить 22 градуси Цельсія, то личинки починають вилуплюватись вже через 10 днів. Зниження температури всього на 3 градуси збільшує цей процес на 3 тижні. Невеликі хижаки у великих кількостях поїдають молодь сазана. Зрештою, до осені доживає менш ніж 10-я частина всього потомства.

Отже, сазан, безумовно, вважається найзнаменитішою рибою в сімействі. Є однією з найбажаніших трофеїв серед рибалок. Такою популярністю риба користується завдяки своїм смаковим якостям і корисним властивостям.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017