Донка

Мої вітання любителям рибалки. Сподіваюсь вам сподобалась моя минула публікація про донку-закидушку. В цій статі я розповім про більш сучаснішу донну оснастку, таку як донка з котушкою.

Ловити на закидушку, м’яко кажучи, не дуже зручно. Скупчення жилки на березі при виуджуванні риби, постійне її заплутування приносять мало задоволення. Тому, любителі ловлі на донку, придумали оснастку донки з котушкою.

Всі сучасні донні снасті, зазвичай оснащені котушкою. З нею закидання і виуджування риби значно простіше і цікавіше, а також дозволяє ловити з човна та досить незручних ділянок берегу. Застосовують на донках, з як і інерційні, так і без інерційні котушки (детальніше про котушки можна почитати тут).

Донка
Донка з котушкою

На донки ловлять крупну рибу, тому і сама снасть має бути досить міцною. Якщо ловити карпа або, наприклад сома, то снасть має витримувати досить великі навантаження. Інколи на донку попадаються трофеї вагою 30 кг і більше.

Конструкція донки з котушкою досить проста:

  • Вудилище довжиною 1,5-3 м (з потовщеною, зазвичай пробковою рукояткою, держаками для котушки і пропускними кільцями для волосіні);
  • Інерційна або без інерційна котушка;
  • Оснастка з грузилом, кормушкою, або з грузилом і кормушкою;
  • Повідці з гачками прикріплені до основної жилки;
  • Сигналізатор

Як зробити донку

Вибір вудилища залежить від місця рибалки. Наприклад, з берега краще ловити довгим вудилищем, що дозволяє зробити далекий закид, а ось з човна зручніше коротким, щоб робити менше різких рухів і не розхитувати сам човен, при цьому можна обійтися коротшими закидами снасті. Пропускні кільця мають рівномірно розподіляти навантаження по всій довжині вудилища і не давати провисати жилці. При правильному підгоні кілець на вудилищі, вони виглядають наступним чином: коли дивитись в найбільше кільце, то всі наступні знаходяться як би одне в одному. Якщо, вудилище складається з багатьох колін, необхідно також провірити чи міцно з’єднані вони між собою.

Використовуючи без інерційну котушку, потрібно пам’ятати, що від її характеристики і якості залежить і дальність закиду. Якщо діаметр шпулі набагато більший за діаметр першого кільця, приторможеня волосіні неминуче. Підбираючи без інерційну котушку необхідно керуватись наступним правилом: чим більший діаметр шпулі, тим більшим має бути перше пропускне кільце. Для того, щоб оснастка при покльовці і виуджуванні риби не порвалась, без інерційна котушка має мати налаштовуваний фрикціон. Також на донках використовують і інерційні котушки типу «невська». Взагалі, вибір котушки для донки залежить від досвіду, звичок і фінансових можливостей риболова.

Волосінь бажано підбирати в залежності від кольору дна і води в місці лову. Бути вона може синьою, зеленою, сірою, голубою, червоною…

В якості грузила слугують, як і звичайні свинцеві грузила, так і кормушки набиті прикормом.

Також, важливим елементом оснастки донки, є сигналізатор. Останнім часом популярними стали, електричні сигналізатори. Вони зручні тим, що під час підсікання, автоматично відділяються від оснастки (більш детальніше про електричні сигналізатори я розповім в наступних публікаціях).

Щоб вдало вибрати місце лову і убезпечити снасть вад обривів, поступають наступним чином. Спочатку закріплюють повідці з гачками на жилці, або взагалі їх відчіпляють і роблять дальній закид. Коли грузило опускається на дно, за допомогою котушки, підтягують його до берегу. Потім, роблять ще декілька закидів праворуч і ліворуч. Якщо дно чисте і снасть ніде не зачепилась, можна сміливо прикормлювати місце і приступати до рибалки.

Ну а зараз пропоную подивитись відео: Рибалка на донку

Вдалої Вам рибалки і до зустрічі на сторінках сайту ukrainianfishing.com.ua

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017