Оснащення для пікера і підгодовування при ловлі

Деякі нюанси оснащення для пікера і підгодовування при ловлі

Пікер є найлегшим різновидом фідерної донної снасті. Основні принципи лову й оснащення аналогічні використовуваним в фідерній ловлі, але з деякими відмінностями. Розберемо основні хитрощі ловлі пікером – яке необхідне для нього оснащення і як підгодовувати рибу при лові пікером.

Пікеру з короткою або стандартною рукояткою велика котушка з фрикційним гальмом буде тільки додавати громіздкість. В іншому котушка для пікера повністю схожа на котушку для фідера і до неї пред’являються такі ж вимоги.

Оснащення для пікерного лову дуже схоже на стандартне оснащення – це «глуха» і «ковзна» оснастка, але в легкому, делікатному виконанні.

Оснастки для ловлі пікером

Якщо розглядати звичайну «краплю», то ковзний або глухий вантаж можна зробити, взявши волосінь діаметром 0,2-0,3 мм, довжиною 4 см і нанизати на неї кілька дробин потрібної ваги. Для створення більш складного оснащення застосовують нарізані шматками свинцевої і гумової трубки, підібрані за потрібною вагою. Ці трубки повинні вільно ковзати по волосіні. Можна з упевненістю сказати, що це оснащення не буде захлестуватися при кидку. Для оптимального набору беруть від 2 до 4 гумових трубок і 3-5 свинцевих. На волосінь вони нанизуються, чергуючись один з одним. Замість гумових трубок можна використовувати гумові намистини.

Асиметрична і симетрична петлі, пов’язані з товстої волосіні, потовщують оснащення, знижуючи її чутливість. Це відбувається через те, що пікер використовує малі вантажі до 10 грамів. Використання такої зв’язки не дозволяє вазі вантажу в достатній мірі натягнути оснащення і чутливість оснащення сильно знижується. Те ж саме відбувається, якщо ви використовуєте трубку-протизакручувач, яка, до всього іншого, негативно впливає на дальність і точність при закиданні легкого вантажу.

Схема вязання оснастки Симетрична петля
Схема вязання оснастки Симетрична петля

Якщо врахувати все вищесказане, можна сміливо віддавати перевагу монофільній волосіні. При використанні цього типу ліски, діаметром до 0,2 мм і розривної навантаженням до 5 кг, чутливість снастей при лові пікером на ближній дистанції буде досить високою.

Хитрощі прикормки при ловлі пікером

При пікерній ловлі необхідність нагодувати місце лову практично відсутня. Але, якщо вам знадобилася підгодовування, то можна використовувати легкі годівниці вагою 10-20 гр. Така вага годівниці оптимально підходить верхньому тесту пікера, який становить від 40 до 50 грам. Але можна підгодовувати рибу і без використання годівниць.

Тоді суміш для підгодовування готуватися більш в’язка, ніж використовується при ловлі фідером. Зліплене у вигляді кулі, підгодовування не повинно розбитися при ударі об воду. На половину підгодовування повинно складатися з обважнювачів, які допоможуть йогму швидше потонути, щоб знизити ризик зносу течією і розмивання при зануренні на дно.

Зазвичай як навантажувач використовують звичайну глину, яка володіє достатньою в’язкістю для скріплення всіх компонентів підгодовування. Земля або пісок для обважнення підходять погано.

Приготувавши суміш для підгодовування, потрібно сформувати з неї кульки, причому однакового розміру. Однаковий розмір сприяє точності закидання. Оптимальним можна вважати розмір кульки для настільного тенісу.

Для зручності формування куль прикормки можна користуватися спеціальним пристосуванням, яке допоможе точно відміряти і швидко виготовити щільні і однакові кулі. Можна використовувати для цього і підручні засоби, наприклад, пластиковий стаканчик.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017