Як зробити донку для ловлі великої риби

Донка для ловлі великої риби на річці

Проста і надійна донна снасть дозволяє ловити велику рибу на річках і водосховищах. Щоб зловити трофейний екземпляр, необхідно акуратно укомплектувати снасть і вибрати відповідну приманку.

Існує багато різних варіантів донних снастей. Для ловлі великої риби на річці добре зарекомендувала себе проста і надійна донка. Такою снастю можна ловити не тільки на середніх і великих річках, але й на глибоких водоймах. В улові може бути присутнім як велика мирна риба, так і хижак.

Яка риба клює

Найчастіше на таку снасть попадаються «напівхижі» види риб. Це головень і язь, сом і минь, деякі лососеві. Цих представників іхтіофауни можна спокусити як пучком черв’яків, так і нарізкою з спійманої риби. Природно, що переважати в улові будуть ті риби, які поширені на даній ділянці річки. А ще багато чого залежить від тієї приманки, яку вибере рибалка. Наприклад, при лові на великого живця попадеться щука, судак і сом. Інші види риб не в змозі клюнути на таку наживку. При ловлі вночі велика ймовірність зловити миня або сома. Донка хороша тим, що дозволяє ловити практично будь-яку рибу.

Оснащення вудки

Для риболовлі знадобиться дві донки, так як велика риба клює досить рідко. Тому веселіше буде ловити двома снастями. Одну вудку можна оснастити довгим спінінговим вудилищем (3-4 метра) з тестовим навантаженням від 100 до 150 грамів. Для комплектування другої снасті підійде потужна фідерна «палиця» довжиною 3,5-4 метра. Не обов’язково вибирати дорогі високомодульні вудилища, для такої риболовлі згодяться дешеві склопластикові моделі.

Для рибалки на ближній дистанції встановлюється звичайна спінінгова безінерційна котушка з запасом волосіні діаметром 0,3 мм близько 100 метрів. А для далеких закидів потрібна велика «м’ясорубка» або мультиплікаторна котушка, яка здатна вмістити 150-200 метрів волосіні товщиною 0,4 мм.

Застосовуване оснащення

Донка оснащується одним або двома поводками, а також важким ковзаючим грузилом. Щоб не відбувалося закручування волосіні під впливом течії, краще використовувати вертлюжки для з’єднання основної жилки і повідків. З метою утримання грузила в точці лову можна використовувати дротяні вуса. Сам вантаж повинен бути плоскої форми, наприклад, свинцева виливка із столової ложки. Так як навантаження на волосінь чималі, нижче грузила монтується пом’якшувальний стопор.

Приманки і гачки

Основною наживкою є пучок черв’яків. Це можуть бути дощові, гнойові, білі черви, кожушки. На цю приманку ловиться майже будь-яка риба. Для отримання об’ємної насадки потрібен великий гачок або снасточка з 2-3 гачків.

Наживка для донки
Наживка для донки

Кращою приманкою для лову сома і головня буде жаба. Для насадки жаби потрібно використовувати снасточку з двійника, яким проколюється губа і передня лапка, і одинарного гачка, його ховають в задній лапці.

Для полювання на щуку і судака застосовується жива чи мертва рибка. Існують різні види снасточок, головне, щоб обрана конструкція була міцною.

При ловлі великої риби можна використовувати електронні сигналізатори клювання, звичайні дзвіночки або стежити за покльовкою по кінчику вудилища. Як правило, трофейна риба клює впевнено і потужно, і навіть груба вершинка вудилища згинається при клюванні. Рибалці залишається тільки встигнути зробити розмашисту підсічку.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017