Оснастка фідерної снасті

Фідерна снасть: підбираємо котушку, волосінь, годівницю

Здравствуйте шановні рибалки. У даній статті розповідається про вибір оснастки для фідера. Кожен початківець рибалка, любитель ловлі на фідер, стикався з проблемою оснащення фідерної снасті.

Яку котушку поставити? Чому віддати перевагу, моно волосіні або плетеному шнурі? Якої ваги годівницю використовувати? У даній статті постараємося вам розповісти про всі нюанси, пов’язані з вибором фідерної оснастки. Отже, про все по порядку.

Вибір котушки.

Вибір котушки для фідерної оснастки залежить від типу фідерного вудилища, його розміру, тесту, а також від передбачуваного об’єкту ловлі.

Будь-яка котушка для фідерної ловлі повинна володіти такими властивостями, як тяговитість, надійність, зносостійкість, так як при фідерній рибалці виконуються часті перезакиди годівниці, і котушка відчуває великі механічні навантаження.

Механізм котушки для фідерної ловлі повинен бути виконаний з якісного, зносостійкого металу, тільки в цьому випадку, ваша котушка в фідерної оснастки прослужить вам довгий час і не підведе вас в самий невідповідний момент.

Безінерційна котушка для фідера також повинна мати велику,  жилкоємну  шпулю – це необхідно для виконання далекого закидання, а при виведенні великої риби іноді є необхідність стравлювати лісочку, щоб уникнути втрати трофея або, що ще гірше, поломки снасті.

Котушки для фідера
Котушки для фідера

Також котушка повинна володіти плавним фрикційним гальмом, щоб ви змогли без проблем витягнути велику рибу. Рукоятка у котушки, яка застосовується на фідерному вудилищі, повинна бути потужною, силовою, щоб витримати великі навантаження при виведенні трофейного коропа або іншої великої риби.

Розмір котушки залежить від довжини вудилища і його тесту. На потужні коропові палиці ставляться безінерційні котушки розміром від 3000, з переднім і заднім фрикційним гальмом, а також і бейтранером, який дозволяє миттєво переключити котушку в режим стравлювання волосіні.

Вибір плетеної або моно волосіні.

Тут все давно вже ясно. Всі рибалки віддають перевагу плетеній волосіні при фідерній ловлі. Плетена волосінь має багато незаперечних перевага по відношенню до моно волосіні.

Перерахуємо деякі з них. По-перше, використовуючи плетену волосінь в якості основної волосіні, ваша снасть набуває максимальну чутливість, чого ніяк не можна сказати про моно волосіні.

По-друге, плетений шнур міцніший, ніж звичайна моно волосінь, тому можна використовувати невеликі діаметри плетінки, а це, в свою чергу, добре позначається на дальності закидання.

І по-третє, використання плетеної волосіні в фідерній оснастці дозволяє домогтися від снасті максимальної гармонійності, що впливає на кількість клювань і число засіченної риби, так як завдяки малому розтягуванні плетінки, вона дозволяє зробити надійне підсікання на великій дистанції, в той час як моно волосінь сильно розтягується.

Також до плюсів шнура можна віднести те, що він практично не має опору, що добре позначається при лові на сильній течії, так як вашу годівницю буде не так сильно зносити через парусність волосіні. До єдиного мінусу використання плетінки в фідерній оснастці можна віднести її високу вартість.

Якісний шнур може собі дозволити аж ніяк не кожен рибалка. Крім цього, при частих рибалках необхідно кожен сезон міняти волосінь, що також дуже дорого. Для того щоб зменшити навантаження на тонкий основний шнур під час закидання, застосовується так званий шок лідер, який бере на себе все навантаження на розрив при виконанні потужного, силового закидання.

На шок лідері докладно зупинятися не будемо, так як йому буде присвячена окрема стаття зважаючи на його важливість в фідерному оснащені.

Вибір ваги годівниці або грузила.

Вибір ваги цих елементів в фідерному оснащенні безпосередньо залежить від умов лову, а саме, від дистанції лову, глибини водойми і сили течії. Чим більше дистанція лову, тим більш важкі годівниці використовуються – це необхідно для того, щоб виконати дальній силовий закид.

Фідерні годівниці типу Флет
Фідерні годівниці типу Флет

При ловлі на сильній течії також необхідно використовувати грузила великих ваг, щоб їх не так сильно зносило. Вага вантажів і годівниць може доходити до 200 і навіть 300 грам. При лові в невеликому стоячому водоймищі немає особливого сенсу використовувати важкі годівниці, так як вони тільки зменшать чутливість і гармонійність фідерної оснастки.

І кілька загальних порад: діаметр волосіні, використовуваної на повідку, залежить від розміру риби, яку ви плануєте ловити. Вибір монтажу годівниці також залежить від цього фактора.

Що забивати в годівницю?

Це питання досить об’ємне, і тому йому також, як і шок лідеру, буде присвячена окрема стаття.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017