Шок лідер і його монтаж в фідерній снасті

Застосування шок лідера в фідерних монтажах

Здравствуйте шановні рибалки. У попередній статті, присвяченій фідерній ловлі, було згадано про такий елемент оснащення, як шок лідер. Шок лідер – дуже важливий елемент в фідерній снасті, тому б хотілося розповісти вам про нього більш докладно. Тож почнемо.

Для чого взагалі застосовується шок лідер? Всі рибалки, шанувальники фідерного лову, особливо це стосується карпятників, які використовують важкі грузила, стикалися з такою проблемою, як відстріл годівниці або грузила.

Це відбувається з дуже простої причини: основна тонка волосінь нездатна витримати великого числа закидів, тому вона швидко приходить в непридатність і при максимальному зусиллі, тобто при закиданні, вона різко розривається, і відбувається відстріл оснастки.

І добре, якщо ваша годівниця впаде в воду, а не прилетить в лоб рибалці на тому березі, що, на жаль, може закінчитися вельми плачевно. Шок лідер служить для того, щоб уникнути таких прикрих втрат, так як він виготовляється з більш товстої, а, отже, і більш міцної волосіні, таким чином, ви зводите можливість відстрілу грузила до мінімуму.

Особливо ця проблема актуальна при лові на великих водосховищах, де використовуються важкі годівниці і тонкі шнури, щоб виконати дальній кидок. У такому випадку використання шок лідера обов’язково.

Також шок лідер корисний при лові на водоймі, особливо річці, де дно вкрите гострими каменями або ж встелене черепашками, які швидко виводять з ладу тонку плетену волосінь.

З чого виготовляти шок лідер? Якої довжини він повинен бути? Як його прив’язувати до основної жилки? Про все по порядку.

Шок лідер, як правило, виготовляється з більш товстої плетеної волосіні або ж моно волосіні великого діаметру (від 0.4 мм).

Використання плетених волосіней в якості шок лідера пов’язано з багатьма незручностями. Її може використовувати тільки досить досвідчений рибалка. Ось з чим це пов’язано. По-перше, при використанні плетеної волосіні в якості шок лідера є велика можливість травмувати палець під час незручного закидання, по-друге, при неправильному закидані ви без проблем можете зробити бороду навіть на безінерційній котушці, по-третє, плетена волосінь дуже сильно боїться різких ривкових навантажень, і вона також може порватися в самий невідповідний момент.

Але є у плетеного шнура також свої плюси. Так, використовуючи плетений шнур в якості шок лідера, ви збільшуєте чутливість снасті, так як плетінка, як нам усім відомо, практично не розтяжна, також збільшується дальність закидання, так як на місці з’єднання основної жилки і шок лідера утворюється невеликий вузол, що зменшує тертя в кільцях.

Початківцям рибалкам краще, звичайно ж, буде скористатися моно волосінню. Вона є менш дорогою, навіть якісну моно волосінь може дозволити собі будь-який рибалка, чого не скажеш про якісну плетену волосінь.

Вона міцніша, тому можливість відстрілу грузила або ж годівниці зводиться практично до нуля. Крім цього, зводиться до мінімуму можливість порізу вказівного пальця при неправильному закидання. Але є у неї і свої мінуси. Так, використовуючи моно волосінь в якості шок лідера, помітно скорочується дальність закидання.

Це відбувається через те, що моно волосінь на шок лідера використовується не менше ніж 0.4 мм, в результаті чого в місці її з’єднання з основною жилкою утворюється великий вузол, за який в процесі закидання чіпляються витки волосіні і який створює додаткове тертя в кільцях.

Довжина шок лідера залежить від застосовуваної ваги грузила і від навантажень на волосінь. При потужних силових закиданнях важкої оснастки застосовується шок лідери великої довжини, до 15 метрів. При лові ж легкими годівницями цілком вистачить і шок лідера довжиною до 5 метрів, іноді навіть до 3.

Як привязати шок лідер
Як привязати шок лідер

Тепер кілька слів необхідно сказати про те, як поєднувати основну жилку з шок лідером. Головні вимоги в даному сполученні – це його надійність і створення в результаті якомога більш меншого вузла, щоб звести втрату в дальності закидання до мінімуму.

Існує величезна кількість способів зв’язування основної жилки з волосінню на шок лідері. Про те як дуже просто і надійно з’єднати шок лідер з основною волосінню читайте в наступній публікації.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017